Archer C5 jak skonfigurować poprawnie dwa zakresy?

Witam serdecznie,
Zakupiłem router Archer C5, inernet to kablówka 70Mbit Inea bez żadnych modemów. Teraz wyzwanie jakim jest konfiguracja sieci domowej.
Słabo ogarniam tematy sieciowe, a chciałbym możliwie jak najlepiej skonfigurować ten router. Stąd kilka pytań.
1: Czy korzystać z szybkiej instalacji za pomocą dołączanej płyty?
2: Jeżeli część komputerów i sprzętu ma karty AC, a część N to czy mając dwie sieci z jednego routera sprzęty te będą mogły przesyłać sobie dane?
Np. drukarkę bezprzewodową podłącze do sieci N, a komputer do AC. Czy będę mógł korzystać na tym komputerze z tej drukarki? I jeśli nie, to jak rozwiązać ten problem?
3: Jak skonfigurować dysk zewnętrzny? Czy muszę go formatować przed podłączeniem do routera?

Nigdy nie korzystałem z płyty, zawsze przeglądarka. [quote="Tuolej, post:1, topic:8468"]2: Jeżeli część komputerów i sprzętu ma karty AC, a część N to czy mając dwie sieci z jednego routera sprzęty te będą mogły przesyłać sobie dane?
Np. drukarkę bezprzewodową podłącze do sieci N, a komputer do AC. Czy będę mógł korzystać na tym komputerze z tej drukarki? I jeśli nie, to jak rozwiązać ten problem?[/quote]
Tak urządzenia są w jednej podsieci chyba że włączysz izolację klientów.

Zobacz co powie router po podłączeniu dysku, która to wersja C5? Ma nowy czy stary interfejs konfiguracyjny?

Jest to C5 ver 1.20
Zaraz będę podłączał router po raz pierwszy.
Czy sieci na 2,4Ghz i 5Ghz muszą mieć takie same nazwy czy wręcz powinny mieć inną nazwę?
Jeżeli chcę aby jeden ze współlokatorów nie miał dostępu do dysku który podłącze to chyba wystarczy, że zrobię dla niego sieć dla gości prawda? Chce także ograniczyć mu transfer, bo często pobiera bardzo duże pliki.

Zwykle ustawiam inne nazwy sieci zawsze masz możliwość przełączenia się szczególnie w urządzeniach które posiadają obsługę jednego i drugiego pasma.

Tak jest to jedno z możliwych rozwiązań. Zasoby dyskowe możesz zabezpieczyć także hasłem.

Ok, a jeżeli urządzenie działa w AC to kiedy może zachodzić potrzeba przełączenia na sieć N?

Zasięg, zakłócenia a co za tym idzie słabsza prędkość w sieci. Pasmo 5GHz jest bardziej tłumione przez zabudowę, gorzej rozchodzi się w murach i stropach.

Skonfigurowałem router pomyślnie. Zrobiłem na własny użytek sieć 2,4 oraz 5Ghz oraz dla gości z ograniczonym transferem w standardzie 2,4.
Czy można podejrzeć jakoś urządzenia zalogowane w sieci dla gości? W sekcji Guest Network nie ma niestety podsekcji Wireless Statistics tak jak w sekcjach Wireless 2,4 i 5.
Podłączyłem również dysk twardy Seagate Slim 500GB, dysk działa w sieci. Niestety uzyskuję strasznie słaby transfer. Prędkość zapisu to raptem 3,04MB/s i nic szybciej. Czy można coś temu zaradzić?