Archer c5 i drukarka samsung clp320 print server

witam może mi ktoś pomóc bo walczę i za chiny nie mogę uruchomić tej drukarki podpiętej do rutera server print online w ustawieniach
w konfiguracji wywala mi takie coś

a system co windows 8.1 x64
dzięki wielkie za wszelką pomoc

Drukarka jest na liście wspieranych przez funkcję print servera tplink-owego? Lokalnie masz zainstalowaną na komputerze?

jest clp 300 i clp 315 wspierane ale drukowała mi wcześniej tylko po restarcie kompa już nie widział drukarki dopiero reset routera i widział drukarkę ponownie Musiałem przeinstalować system i te raz mam taki błąd
zainstalowałem tylko sterowniki bez podłączenia drukarki

Podłącz drukarkę do komputera i sprawdź czy drukuje. Potem dopiero aplikacja USB Printer Controller i drukowanie przez router.

podłączyłem przez usb do kompa zainstalowało sterowniki z kompa drukuje podpiołem do usb routera tp-link usb printer controller widzi już drukarkę dodałem do auto-connected potem panel sterowania zaawansowane ustawienia drukarki dodałem ją po IP routera zainstalowało sterowniki iiiiii drukuje zobaczymy jutro co dalej z tego będzie a w czym może być problem że po restarcie kompa potem nie widzi drukarki
i jedno pytanko z innej beczki warto wgrać jakiś alternatywne oprogramowanie do c5 i czy warto chodzi mi o j.polski i czy działają wszystkie ustawienia bo w oryginalnym niestety nie ma PL

Jeżeli język polski potrzeby ci do szczęścia to jedyne rozwiązanie. Choć moim zdaniem router konfigurujesz raz i więcej do niego nie zaglądasz.

no i dzisiaj już nie drukuje widzi ją w programie ale nie chce drukować :frowning:

Trudno coś więcej powiedzieć, problemem może być jakaś aplikacja lub proces który uruchomiony jest w tle systemu. Pamiętam gdzieś temat na forum że u kogoś przyczyną była myszka bezprzewodowa a raczej jej uszkodzenie.