Archer C5 czy TL-1043ND ver.2 - kwestia zasięgu w duzym mieszkaniu

Witam.
Mam do pokrycia mieszkanie 80m2 w "wielkiej płycie", max. odległość od routera ok. 12 m, w tym 2 ściany żelbetowe. Router od providera (Inea; Cisco EPC3925, 2,4 GHz) na krańcach obszaru ma bardzo słaby sygnał, często go tracę. Chcę postawić swój, ale mam dylemat co do zasięgu: Archer C5 czy TL-1043ND ver.2 ? Nie spotkałem na razie opinii o zasięgu C5 (o C2/7/9 tak, ale nie wiem, na ile są porównywalne z C5?).
Kusi mnie Archer C5 (możliwości i 5GHz), ale zasięg jest priorytetem.
Czy Koledzy mogą coś podpowiedzieć?
Z góry dziękuję za pomoc. :slight_smile:

Na pewno pasmo 5GHz nie pokryje ci całego mieszkania bo im wyższa częstotliwość to tym bardziej jest tłumiona przez zabudowę. Pamiętaj tez że wifi to transmisja dwukierunkowa więc ważny jest też odbiornik i jego parametry (laptop, smartphone czy tablet).
Osobiście brał bym WR1043ND no chyba że eter masz strasznie zaszumiony w tym pasmie.

Dzięki za odpowiedź.
Uściślę nieco: miałem na myśli zasięg na 2,4 GHz. Natomiast z ewentualnego pasma 5GHz korzystałyby urządzenia tym samym pokoju lub tuż za 1 ścianą - smartfony, tablety i TV, który planuję kupić. Łącznie w sieci jednocześnie może być do 10-ciu odbiorników, w tym 3-4 ciągnących streaming wideo.
Po sąsiedzku jest kilka sieci 2,4 (blok!), w tym także dość silnych, więc trochę ciasno jest.
Co radzisz w takiej sytuacji? I przede wszystkim: jak zasięgi obu routerów mają się do siebie w paśmie 2,4 GHz?

(Wysłane z komórki za pomocą Tapatalk)

Zrób pomiary inssider-em za ścianami.