Archer c20i modyfikacja

Witam Panowie,
można w jakiś sposób odblokować ilość obsługiwanych urządzeń usb przez archera ?
Nie instalując OpenWRT ponieważ nie radzę sobie z nim.

Niestety nikt nie zmienia oficjalnego softu, możesz spróbować napisać do supportu TP-Linka. Inaczej zostaje tylko Openwrt. Na stronie eko.one.pl masz polską wersję openwrt z interfejsem LuCi:
http://dl.eko.one.pl/luci/chaos_calmer/ramips/luci-15.05-ramips-mt7620-ArcherC20i-squashfs-sysupgrade.bin

A czy przykładowo gargoil mapuje podłączone dyski usb z automatu ?
Napisałem do suportu.
Że tak zapytam, żeby problemu sobie nie stworzyć.
Chcę zrobić update do najnowszego softu: http://www.tp-link.com.pl/download/Archer-C20i_V1.html#Firmware
plik: Archer C20i _V1_151014.zip

Gargoyle - jeśli o to chodzi, to jest na razie niedostępne na ten router i nie zapowiada się nic aby ktoś te wsparcie dorobił.

Rozumiem, z tym updatem dobry firmware w poście wyżej dałem ?

Tak, oczywiście plik firmware trzeba wypakować z archiwum ZIP.

to jest jakaś blokada?
możesz coś więcej napisać?
próbowałeś podłączyć urządzenia (podejrzewam hdd) przez aktywnego huba USB?
(tj. takiego z zasilaczem o obciążalności przynajmniej 1A na każdy podłączany hdd, czyli przykładowo 3 dyski to minimum 3A)

haha co jest najlepsze w moim ruterze w zakładce "system tools" nie ma zakładki upgrade :slight_smile: jak to inaczej zaktualizować ?
@szopen
Już tłumacze, podłączony był hub usb logilinka z przylutowaną sekcją zasilacza (zwiększona wydajność prądowa) zasilacz mean well 5V 25A. Problem polega na tym że nie ważne ile hdd podłączysz maksymalnie dostępne są 2, jednak widoczne jest wszystko.

nawet tu?

aha aby nie było wątpliwości to screenshot z emulatora
gdybym napotkał na taki problem pomyślałbym o powrocie do ustawień fabrycznych

To jest ograniczenie oficjalnego firmware, tak jak i ilość udostępnionych zasobów.

u mnie wygląda to tak:

rozpakowałem 2 najnowsze fw
i prawdopodobnie jest cień szansy na dostanie się do strony odpowiadającej za update pod adresem
http://ip_twojego_routera/main/softup.htm
ale nigdy nie korzystałem z takiej kombinacji, więc nie namawiam, no chyba, że zdajesz sobie sprawę z ryzyka uwalenia sprzętu…

PS próbowałeś w innej przeglądarce?

przeglądarki próbowałem wszystkie.
rozwiązanie:
Najpierw reset do fabrycznych, pojawia się opcja upgradu, po aktualizacji
opcja nadal była, po zmianie hasła w archeru opcja znikła :smiley:
Co do dysków, dostęp jest max do 2. Nie mam już koncepcji jak to ugryść

czyli zgadłem :smiley:
niestety rozwiązania dla większej ilości dysków najwyraźniej póki co nie ma, ja bym to próbował rozwiązać np. przez dostawienie kolejnego "klocka", na który istnieje alternatywny soft

Możesz rozwinąć swoją myśl? Do wymiany modeli na których byś to postawił?

nie chcę Cię wpuścić na minę ponieważ nie używałem nigdy routera z podpiętą naraz większą ilością dysków niż 2
podejrzewam, że TP-Link bez powodu nie wprowadził ograniczenia do 2 dysków (w końcu "pod maską" fabryczne fw też ma linuxa, nie jest to wyłączna domena alternatywnego softu, a linux jako taki, takich ograniczeń nie wprowadza)
patrząc na specyfikacje NASów wydaje się być istotna spora ilość RAMu (którego w routerze nie dołożysz "ot tak sobie")
oczywiście przy poszukiwaniach (odrzucając wstępnie sprzęt bez gigabitu i bez usb, przy założeniach, że będzie to kolejny "klocek" wifi nie ma znaczenia) warto wziąć pod uwagę też spory flash i już istniejące oprogramowanie alternatywne, bo musisz brać pod uwagę, że z alternatywami na najnowsze wypusty może być słabo (developerzy nie mają aż takich mocy przerobowych)

Jest ograniczenie ale do pojemności czyli 2TB.

Skoro chcesz się bawić w OpenWrt to dlaczego nie wgrasz tego na C20i?