Archer C2 Wireless MAC Filtering & Guest Network

Z racji tego, że zmieniłem operatora, kupiłem sobie nowego Archerka C2, działa naprawdę spoko, ale...
Od zawsze używałem Wireless MAC Filtering z opcją Allow i wyklepywałem tyko te MAC adresy które miały się łączyć, zawsze mi rodzinka płakała, że nie maja u mnie dostępu jak przychodzą więc w C2 włączyłem opcję Guest Network z dostępem tylko do neta i tu zaczynają się schody...
Jak włączę Wireless MAC Filtering w Wireless Settings (2.4GHz), blokuje się dostęp do Guest Network. Jest jakiś sposób aby to się nie gryzło?
Soft oczywiście mam najnowszy.

Niestety nie mam go przy sobie więc nie mogę sprawdzić, proszę o kontakt z supportem, chłopaki sprawdzą -
http://www.tp-link.com.pl/contact.html

Ok. Dzięki
Wysłałem im maila, napiszę jak będzie jakieś rozwiązanie...

Mam tego archera i nie używam filtracji po Macu gdyż założenie dobrego hasła na sieci wifi eliminuje wszystkie problemy. Sieć gość działa wtedy znakomicie. Sprawdzam jeszcze twoją opcję, jak będę coś więcej wiedział. Faktycznie mogę potwierdzić wersję o nie łączeniu się do sieci gość w chwili włączenia filtracji Mac. Przełączanie pomiędzy sieciami 2,4 i 5GHz jest możliwe.

Nie sądzę :slight_smile:
taka kwestia, że nie ma dobrych haseł na sieci wifi, wystarczy kali linux & airmon-ng...

Chciał bym zobaczyć jak łamiesz minimum 10 znakowe, niesłownikowe, ze znakami specjalnymi hasło WPA2.
Łatwiej dopasować się do MAC'a który jest w sieci niż złamać takie hasło.

Sądzisz że ktoś będzie chciał za wszelką cenę włamać się do twojej sieci? Oczywiście jest to twoje zdanie.

W sumie macie rację, trochę to moja paranoja :slight_smile:
Złamanie hasła WPA2 8 znakowego jest już czasochłonne...
Pewnie pozostanę na dobrym haśle do mojej sieci i łatwym do sieci gości

Uwierz mi na słowo dobre hasło i sieć jest zabezpieczona. Śpisz spokojnie. Jezeli chodzi o sieć dla gości to zawsze można w każdej chwili ja wyłączyć.