Archer C2 spada prędkość Lan

Witam
Używam router Archer C2 od m-ca. Od początku co 1-3 dni sprawdzam prędkość łącza na speedtest.net. Okazuje się, że pobieranie zamiast 250 Mb/s po kablu nie przekracza 80-90 Mb/s. Na wifi ze smartfona wszystko wydaje się być OK - 200-250 Mb/s. Pomaga restart routera i przez około 1 dzień prędkość na kablu jest odpowiednia. Potem znowu spada i pomaga restart. Sprawdzając prędkość bezpośrednio na modemie (Cisco EPC3925) z pozycji menu ta prędkość też jest w granicach normy. Prędkość wysyłania we wszystkich przypadkach jest zgodna z umową i nie zmienia się znacznie. Coś szfankuje pobieranie przez Lan na routerze. Ostatnio zaktualizowałem firmware ale to nic nie pomogło.

Link na karcie sieciowej jest cały czas na poziome 1Gb/s?

Co masz na myśli?

O to czy karta sieciowa cały czas "trzyma" i pokazuje link (szybkość połączenia z routerem) o wartości 1Gb/s

Czy chodzi o to miejsce?

Tak dokładnie. Sprawdź czy ta wartość się nie zmienia z czasem na 100Mb/s.

Wydaje mi się, że się nie zmienia bo nie raz przechodziłem przez tą kartę do ustawień sieci i zawsze było 1,0 Gb/s. Zastanawiam się jeszcze nad ustawieniami samej karty sieciowej. Jest tam trochę opcji :wink: np Szybkość i dupleks - Automatyczne negocjacje Nie mam w tej chwili innego kompa na Lanie i nie wiem czy to przypadłość po stronie routera czy komputera.

Trzeba by to wyeliminować. Najlepiej przetestować na innym komputerze bo problem może być równie dobrze po stronie routera jak i komputera czy karty sieciowej lub samego okablowania.

W międzyczasie zaktualizowałem sterowniki od karty sieciowej. Ale to nic nie dało, bo po upływie doby od ostatniego restartu routera znowu prędkość na kablu spadła poniżej 100 Mb/s. Szybkość połączenia na karcie nadal wskazuje 1,0 Gb/s.

Przez ostatnie kilkanaście dni sytuacja się poprawiła i prędkość pobierania jest już w miarę stabilna. Niestety nie wiem jak to się stało ponieważ żadnych ustawień już więcej nie zmieniałem i routera nie restartowałem. Po prostu naprawiło się samo ;D Za wszystkie sugestie dziękuję. Temat uważam za zamknięty.
Pozdrawiam