Archer C2 - prędkość

Dzień dobry, mam prośbę o pomoc w kwestii konfiguracji routera Archer C2.
Problem jest następujący. Ma on mieć na pasmach przepustować 300Mbps (czyli n). Niestety zarówno na częstotliwości 2,4, jak i 5 szybkość wynosi 150Mb/s (dołączam obrazek).

Ustawienia sieci mam WPA2-PSK / AES.
Gdy zmieniam kanały, to ta max prędkość, którą mam spada jeszcze bardziej, więc ustawienia zostały Auto.
Stary modem bezproblemowo łączył się i miał 300Mb/s, więc to nie jest problem karty w komputerze, który jest najnowszym modelem HP.

A czy karta wifi w kompie ma wgrane odpowiednie do niej , najnowsze sterowniki ?

Szerokość kanału i tryb pracy radia (mode) jak masz ustawione w Wireless Settings?

Karta ma wgrane najnowsze sterowniki ze strony HP, a wskazane zrzuty są oczywiście na tym samym kompie. Zatem router TP-Linka ma 150, a WD N900 - 300Mbps
Co do kwestii poruszonej przez administratora - dopiszę wieczorem, po powrocie z pracy do domu.

Jeżeli nic się nie zmieni proponuje też zrobić skanowanie inSSIDer-em i pokazanie wyników na forum

Oto ustawienia routera dla 5GHz

i dla 2,4 GHz

Jakakolwiek ingerencja w opcje nie "auto" powoduje, że ta szybkość spada.

Mode w paśmie 2,4GHz zmień na 11n only. Save i reboot routera po zmianie. Daj obrazek z inDDer-a po tej zmianie.

Nie mam właśnie możliwości wyboru samej 11n.
Dla 2,4 jest mixed 11bg albo mixed 11bgn
Dla 5 jest mixed 11an albo mixed 11ac/a/n
Dla 2,4 GHz wygląda że jest n 300

Przy mixed 11an Dla 5GHz wygląda że jest n 150

Pytanie tylko dlaczego Windows widzi to tak, jak na obrazkach na początku ekranu.
Jest jeszcze trzecia opcja 11ac/a/n dla 5 GHz i wychodzi, że wtedy widzi ac ale max 54?

Problemem jest bardzo dużo zakłóceń w sieci.

Dla 5 wygląda że jest n 150
Ustaw szerokość kanału na 40MHz lub 80MHz

Dla 5GHz ustawienie 40MHz widzi w Windowsie max 150Mbps i skacze w dół.
W InSSIDer - jest tak jak na trzecim obrazku - ac i Max Rate 54
Co do 2,4 GHz - są zakłócenia, niemniej router stoi 5 metrów od karty sieciowej. Mam 5 kresek sygnału.
Sama szybkość internetu nie jest problemem, bo osiągam 40mega czyli max jaki mi daje operator, ale ma za chwilę zaoferować 300mega...
Jest opcja, bym kupił kartę TP-Linka na ac (USB), ale muszę mieć 100-procentową pewność że jest niezbędna by uzyskać 300 czy 450 :slight_smile:

Nic mi więcej do głowy nie przychodzi w kwestii tych 5GHz. Możliwe że urządzenia (router< ->kartanie) nie "dogadują" się wyżej i nic z tym nie zrobisz.
Dla 2,4GHz brak akurat konfiguracji 11n only (w tym modelu routera) i bardzo silne zakłócenia powodują zejście linkowania na niższą prędkość aby mieć stabilne połączenie.

Jest opcja, bym kupił kartę TP-Linka na ac (USB), ale muszę mieć 100-procentową pewność że jest niezbędna by uzyskać 300 czy 450 :)

Możesz to osiągnąć tylko na 802.11ac ale nie testowałem tego routera. Mam test z Archer C7 i Archer T4U:

Podejrzewam że granicą dla Archer C2 jest realna prędkość do 200Mb/s przy dobrych warunkach radiowych no i karcie Archer T4U

Czyli niezbędny może być zakup takiej karty:

www.tp-link.com.pl/products/details/Archer-T2U.html

Akurat do tego modemu pasuje :slight_smile: Bo można osiągnąć max na niej.
Może też być tak, że to akurat problem TP-Linka, bo 150 (mimo 300 w routerze) pokazywał też w Windowsie stary router - model 841n.
Właśnie dlatego zamieniłem go na WD, który wskazywał 300, jak wyżej na zrzucie.
Ale zdecydowałem się przyszłościowo na Archer C2 i widzę, że kłopot wraca :slight_smile:
Dzięki za pomoc i wsparcie. Jeśli komuś wpadnie coś nowego - proszę o poradę.

Informacyjnie dla innych osób, które mogą mieć podobny kłopot.
Zakup karty USB - Tp-Link T2U rozwiązał problem.
Osiągam max, jaki wyciąga router i karta.

Dzięki za info w sprawie. Jeżeli temat wyczerpany proszę zamknij wątek. W razie problemów zapraszam ponownie na forum.