Archer C2 i problem z połączeniem z zewnątrz... (FTP za dwoma routerami)

Problem mam z podłączenie do swojego FTPa i nie jestem pewny czy blokuje coś router mojego dostawcy czy mój...
Mam swojego Archerka podpiętego za routerem multimedii, w końcu się u nich doprosiłem, żeby przekierowali porty na mój router, i teraz...
Router multimedii przekierowuje porty 100-65535 na adres WAN mojego routera czyli 192.168.1.10 ja na swoim routerze przekierowuje port 2121, 2120 i porty pasywne 5000-5100 pod FTP na kompa 192.168.0.100.
Jak wchodzę na ftpa przez adres 192.168.1.10:2121 wszystko ładnie się łączy, ale jak na moje zewnętrzneip:2121 to ...........
Ale to nie wszystko :slight_smile:
Jak sprawdzam czy port 2121 jest otwarty to dostaje komunikat "Witam" na FTPie (jak poniżej)

Czyli coś tam na serwer trafia i teraz nie wiem co może mi blokować normalne połączenie.
Macie jakieś pomysły?
Poprosił bym o troszkę więcej kultury w twoich wypowiedziach - Administrator

port 2121, 2120 i porty pasywne 5000-5100 pod FTP na kompa 192.168.0.100.
Te porty tak są rzeczywiście skonfigurowane na tej aplikacji/usłudze serwera FTP?

Tak. po ip routera mogę się połączyć bez problemu...

W sieci lokalnej nie masz NAT-u więc wszystkie porty mają komunikację otwartą. Chodzi mi o to jak masz skonfigurowaną samą usługę FTP-a bo porty nie wyglądają na domyślne.

jeżeli połączenie FTP działa w trybie aktywnym to używa portu 21 dla poleceń - zestawiane przez klienta i portu 20 do przesyłu danych - zestawiane przez serwer;
jeżeli połączenie FTP pracuje w trybie pasywnym to wykorzystuje port 21 dla poleceń i port o numerze powyżej 1024 do transmisji danych - obydwa połączenia zestawiane są przez klienta.

FTP działa pasywnie na porcie 21 i portach 5000-5100, u mnie na routerze przekierowuje port z 2121 na 21

Przy takim przekierowaniu portów nie dasz rady wejść ze swojej sieci LAN przez zewnętrzne IP.
Zapytaj znajomego czy u niego jest widoczny Twój serwer lub wejdź przez internet mobilny w np telefonie.

O którym routerze mówisz?
Co wyświetla klient FTP podczas nie udanego połączenia? Próbowałeś z sieci zewnętrznej (innego IP)?

Na to wygląda że ja mam problem z połączeniem z mojego kompa...
Jestem bardzo wdzięczny...
Proszę połącz się tak dla testu user: test pass: test

ftp://213.136.248.96:2121 - działa

Nie bedę wklejać fotki tylko potwierdzę iż działa.

Jeszcze raz dziękuje.
temat do zamknięcia