Archer C2 czy C5? Czy warto dopłacać?

Witam serdecznie na forum i zwracam się z prośbą o pomoc.
Od 4 lat posiadam router WR841N, który ostatnimi czasy często zrywa połączenie. (Szczególnie z urządzeniami Apple'a) Musiałem też obniżyć siłę sygnału aby jakoś to wifi w ogóle działało. Powodem do zmiany jest również chęć podłączenia dysku zewnętrznego na kopie zapasowe.
Internet to kablówka 70Mbit
Budżet 250-300zł
Obszar i zakres działania.
Stary blok z płyty gdzie jest masa widocznych sieci, do routera będą podłączone 4 komputery, 4 telefony, 2 tablety, TV, Playstation, Drukarka. Oprócz jednego komputera w drugim pokoju (jakieś 10m) reszta jest w zasięgu 4-5 metów od routera.
Planuję wymianę telefonu i komputera w najbliższym czasie i będą miały AC, chciałbym także streamować obraz w HD na telewizor, zatem jeśli dobrze rozumiem AC jest wskazane.
I teraz drodzy forumowicze, wytypowałem 2 routery Archer C2 i C5. Pytanie czy zdecydowanie warto dopłacić do C5? C2 jest dość tani, bo kosztuje 190zł, C5 niestety 320zł. Czy różnica szybkości działania będzie dla mnie zauważalna? Czy C2 może mieć problem z obsłużeniem tylu urządzeń, a C5 będzie bardziej niezawodny? Pomóżcie mi w wyborze.
Z góry serdecznie dziękuję za pomoc i pozdrawiam
Daniel

Brał bym C5 choćby ze względu na lepsze parametry hardware-owe
Archer C2:

Archer C5:

Zbytnio się na tym nie znam. Widzę, że 2x więcej Ramu i trochę szybszy procesor. Czy to się przekłada bardziej na stabilność czy bardziej na prędkości przesyłu? Na pierwszym zależy mi bardzo mocno, na drugim myślę, że nawet do 750 to za dużo. :slight_smile: Najwięcej szybkości w moim przypadku pewnie będzie ten streaming HD potrzebował, lecz będę to robił okazjonalnie.

Tym bardziej warto wziąć wydajniejszy procesor.

To chyba w takim razie będę zamawiał Archer C5, bo jak rozumiem w przedziale ok. 300zł to najlepszy wybór? Chciałem jeszcze zapytać w czym pomaga trzecia dodatkowa antena?

Szybkość działania sieci bezprzewodowej. Poczytaj o trybie działania MIMO.