Archer c1200 media serwer

Witam
Uruchomilem w sieci router archer c1200, chce odpalic media serwer, podlaczylem dysk (pozniej pendrivea) z filmem, muzyka, telefon z androidem w vlc bez problemu odtwarza media, w windows 10 w windows media player widze film, muzyke, ale przy probie odtworzenia staje w miejscu. Przez vlc moge tez wejsc na router przez smb, w windowsie nie moge sie zalogowac poprzez //192.168.0.1
Czy ktos znalazl rozwiazanie ?

Serwer Mediów (DLNA) to kompletnie coś innego niż SMB (\adres.ip) i są to kompletnie niezależne rzeczy i protokoły.
VLC i Media Player używają DLNA, udziały w Menedżerze urządzeń oglądasz przez SMB/Samba/CIFS (zwał jak zwał).
Wyjaśnij jeszcze raz co działa a co nie i którędy się z tym łączysz (co robisz, żeby zobaczyć dane).

ja wiem co to jest smb, dlna, ftp pop3, smtp igmp icmp itp itd... jasno opisalem co dziala, co nie.

Po tym pytaniu stwierdziłem, że nie rozumiem o co pytasz i dlatego zasugerowałem powyższe.
Jeżeli wiesz to wszystko to zacznij od wyjaśnienia o co chodziło w zalogowaniu. Do interfejsu Web routera? To jak go skonfigurowałeś wcześniej?

zle sie okreslilem. Z windowsa nie moge sie dostac do zasobow przez smb, windows sie zachowuje jakby router nie mial uruchomnionej uslugi smb. Z logowaniem do www nie ma problemow.

No to sprawa jasna, wygląda na to, że SMB nie działa w routerze. Telnet na port 445 (lub inny test TCP) prawdę ci powie. Jak tam nic nie ma, to znaczy, że nie ma nic albo że nie działa prawidłowo.
Na pewno jest tam pełne SMB? bo to sporo RAM potrzebuje, żeby działało jako tako.