Archer AX50 i Telewizja Orange

Cześć,
próbuję skonfigurować swój router pod telewizję w Orange. Mam światłowód, chciałbym się pozbyć routera dostarczonego od Orange, i zamienić go na Archer AX50.

Konfiguracja mojego routera (VLANy) wygląda tak:

Najpierw próbowałem przełączyć port LAN4 jako Internet - poskutkowało to tym, że ustawiła się godzina, być może dodatkowe ustawienia. Wszedłem również wtedy na kanał 998 (odbiór uprawnień do programów), dzięki czemu dekoder zaczytał listę dostępnych programów.

Następnie, zmieniłem port LAN 4 na IPTV. Niestety telewizja dalej nie działa, mimo że znalazłem posty na innym forum sugerujące, że taki setup działa.

Czy ktoś z was wie jak poprawnie skonfigurować Archera do pracy z Orange TV?

Masz telewizję satelitarną czy IPTV ?
(w Orange każdy rodzaj TV podpinasz do routera)

Wydaje mi się, że IPTV. Mam światłowód od Orange na blokowisku.

Jak rozumiem Archerem AX50 zastąpiłeś FunBoxa, czy podłączasz Archera do FunBoxa ? Z tego co wiem, Orange dostarcza swoje usługi za pomocą przewodu telefonicznego RJ11, a AX50 nie ma gniazda RJ11.

Czasami równierz wykorzystuje się port LAN 2. Spróbuj ustawić na IPTV porty LAN 2 i LAN 4 i wprowadź do routera dane, które dostałeś od Orange i zobacz, czy na którymś z tych portów to działa. ( są jakieś postępy typu: ustawi się data, godzina, załaduje się lista kanałów, zobacz, czy na dekoderze masz dostęp do Orange TV GO. Jak będziesz miał dostęp do TV GO to znaczy, że dekoder łączy się z Archerem i ma dostęp do internetu.

Sprawdź, czy możesz dekoder połączyć z routerem przez WPS. (w starszych modelach naciśnij jednocześnie przyciski P+ i P-, w nowszych będzie przycisk WPS z tyłu urządzenia. Jeśli nie masz przycisku WPS to próbuj metodą pierwszą)

Właśnie, zacznijmy od tego, co dokładnie masz od Orange - trochę inaczej będzie jak masz terminal ONT i Funboxa, a inaczej jak masz Funboxa 3.0. Terminala ONT/Funboxa 3.0 nie da się wyłaczyć z równania.
Dalej oczywiście zabawa z VLANami jak wyżej i ustalenie wartości oraz wymogów. Zdaje się, że TV wymagała dwóch VLANów, ale trzeba znaleźć info szczegółowe na forach Orange, ale tutaj spokojnie możemy obgadać szczegóły.