Archer A8 one-mesh po kablu

Cześć!
Proszę o o pomoc w ustaleniu "czy-to-zadziała" i doborze elementów składowych sieci wifi, kablowej i jeszcze 5G do tego, a to wszystko z wykorzystaniem One-Mesh.
Dysponuję:

  • modemem 5G (ZTE MC801A 5G)
  • routerem Archer A8
  • okablowaniem ethernetowym

W punkcie Z (najlepszy zasięg 5G) będzie stał modem ZTE. Od niego idzie kabel do centralnego punktu (A), w którym będzie stał Archer A8. Od Archera wychodzą kable ethernetowe do punktów B, C i D. Jakie urządzenia kupić, tak by w punktach BCD korzystać z tej samej sieci co w punkcie A?
Nie chcę łączyć ich radiowo, bo dla zachowania przyzwoitej łączności musiałbym użyć jeszcze pośrednich repeaterów radiowych, co wydaje sie być bezsensu przy rozwiniętym okablowaniu...

RE300 i RE450 mają porty RJ45, ale wszędzie są opisywane jako porty wyjścia (tv, drukarka, konsola, itp.), a nie wejścia. Czy one się nadadzą?

Aha, w ZTE wyłączę WiFi bo chyba nie uda się go zmeshować z resztą (?) tak by w punktach ABCD i Z mieć jedną sieć?

Tak, to będzie działało, ale nie powiem ci jak, bo osobiście nie korzystałem z takiego połączenia różnych urządzeń rodziny One Mesh. O ile będziesz się trzymał zalecanych urządzeń i ich wersji jak na tej liście:

To zawsze będziesz mógł korzystać z bezpośredniej pomocy wsparcia TP-Linka.
W miarę możliwości ja bym skorzystał z końcówek typowo meshowych np. serii Deco (sam mam x60 i się sprawdzają całkiem nieźle, choć problemy ze zgodnością końcówek się zdarzają, np. Xiaomi Poco M4 pro działa niechętnie i trzeba mu wyłączać MESH po stronie Deco - na szczęście się da po MAC adresie).
Ogólnie nie jestem w 100% przekonany co do MESH, ale jak jest możliwość do warto spróbować. Sieć z ZTE bym zostawił włączoną na oddzielnych kanałach, tak na wszelki wypadek, jaki darmowy bonus/dodatek i do diagnostyki.

Jaką masz powierzchnię do pokrycia zasięgiem?