Archer A6 - problem w trybie router

Witam.
Posiadam w domu 2 urzadzenia Archer A6(v2). Jedno z nich jest routerem, drugie AP. Dzialaja w jednej sieci i rozsylaja wifi. Problem jest z routerem taki, ze gdy lacze sie z nim przez wifi internet dziala bardzo wolno i niestabilnie. Mozna powiedziec ze nie dziala. Po kablu jest wszystko ok. Jesli jestem podlaczony do AP tez wszystko dziala. Jesli zamienie urzadzenia i skonfiguruje AP jako router jest to samo, wiec problem wystepuje tylko w trybie router bez wzgledu na urzadzenie. Wygrzebalem z szafy WR841N i ustawilem go jako router, a Archery jako AP i problemu nie ma. Czy spotkal sie ktos z takim problemem? Czy oba routery sa uszkodzone czy to ich natura?

Nie spotkałem się i nie jest to normalne, ale dwie propozycje:
A zasilacz też zmieniałeś, czy tylko sam router? Może nie wyrabia właśnie on?
Sprawdź czy masz aktualny firmware.

Możliwe też, że coś jest "na kablu" wchodzącym od operatora. Cokolwiek, co zakłóca. A może to po prostu jakieś urządzenie, które stoi blisko routera i akurat sieje w paśmie WiFi, z którego próbujesz korzystać?

Próbowałeś np. przestawić Archera w trybie routera?
I na WR841N problemu nie ma, bo odpalił się na innych częstotliwościach?

No nie pomyslalem o zasilaczu. Firmware aktualny. Kupilem niedawno asusa bo WR841N nie ma gigabitowych portow i to on jest routerem a archery mam jako AP i wszystko dziala jak nalezy. Napewno to nie byly zaklocenia bo nie dzialalo ani 2.4 ani 5 ghz. Kanaly tez zmieniane. Wiec albo rzeczywiscie mogl to byc zasilacz albo cos jest na rzeczy z tymi archerami.