Archer 1200 problem z 2 takimi samymi routerami w sieci

Witam
Mam kupione 2 Routery TP-Link Archer C1200 v2. Jeden z nich to główny router z IP 192.168.0.1, działa jak serwer DHCP i propaguje neta przez gigowy switch 24 portowy na cały dom.
I ten router działa bez zarzutów.
Problem jest natomiast z jego bliźniakiem.
Stawiam routera i zmieniam mu domyślne Ip na 192.168.0.2, wpinam w LAN 1 do sieci z głównym routerem i wyłączam mu DHCP, czyli standardowa opcja na wielo-routerowych konfiguracji.
Niestety tutaj pojawia się problem. Po zmianie IP na dowolne czy to 192.168.0.2 czy jakiekolwiek inne. Nie można się z routerem połączyć przez przeglądarkę aby zmienić konfig itp. Jednak sam router działa. Działa połączenie Wifi z niego, działa po kablu, diody sie palą itp.
Jednak nie można go wypingować, nie można go znaleźć np IP scannerem, nie widzi go w appce Tether na androida.
Nie wiem co może być tego powodem, resetowałem go kilka razy i zawsze po zmianie IP trace z nim kontakt przez WWW.
Co to może być?
Z góry dziękuje za pomoc

chcesz połączyć się z tym routerem będą wpięty kablem (jeśli tak to gdzie), wifi pod który router jaki ip otrzymujesz oraz czy ten problematyczny router ma bramkę ustawioną czyli na pierwszy router

Witam,

Czy po zmianie IP na 192.168.0.2 bez wyłączania DHCP itp można dostać się na stronę logowania do routera? Oczywiście nie podłączając go do pierwszej sieci.

Router 2 (ten co działa dziwnie) neta pobiera z routera z 1 po porcie Lan (a nie po wan). Sieć jest spięta gigowym Switchem w szafie Rack, kable cat 6a.
Z tym routerem 2 łącze się z PC po kablu, niestety brak odpowiedzi jeśli wbijam w przeglądarkę 192.168.0.2.
Po wifi było tak samo, sprawdzałem na Lapku.
IP jest nadawane przez Router główny 192.168.0.1 to jego bliźniak, ale on ma ustawione DHCP i dodatkowo sztywno przypisane kilka maców do IP.
Router problematyczny nie ma bramki ustawionej na główny router bo nie widziałem takiej opcji w konfigu LAN (jest tylko IP i maska).
Mam w sieci też chwilowo 3 inne nie routery żeby pokryć cały dom i ogród. Pozostałe działają ok.
Stawiałem już wiele sieci i nigdy nie miałem problemu takiego i lekko się zmieszałem. Jak router był uszkodzony to nie działał albo działa nie stabilnie. Jednak ten działa ale nie można się z nim połączyć.
Oba router Archer są nowe, kupiłem je tydzień temu.
chce kupić jeszcze jeden, ale boje się czy nie ma jakiś dziwnych konfliktów jak są 2 te same w sieci, może jakiś bug w sofcie?

wydaje mi się że tak, na 95% tak, teraz jestem w pracy i nie mogę sprawdzić, za pare godzin sprawdzę i dam znać.
Ale jeśli tak jest to co może być problemem?

Jeśli działa normalnie to sprawdził bym adresy MAC urządzenia na porcie LAN czy czasem nie następuje jakiś konflikt.

w sumie o tym nie pomyślałem, dzięki sprawdzę to

no więc problem był chyba z konfigiem IPTV i portami LAN.
Po zmianie na routerze główny i routerze z błędem. Znalazłem opcje IPTV i tam mimo że była wyłączona, to porty LAN 3 i 4 były przypisane do IPTV. Po zmianie tego na obu routerze ze ma je używać do "internetu", routerze zaczął działać normalnie.