Archer 1200 problem z 2 takimi samymi routerami w sieci

(Leszek Wróblowski) #1

Witam
Mam kupione 2 Routery TP-Link Archer C1200 v2. Jeden z nich to główny router z IP 192.168.0.1, działa jak serwer DHCP i propaguje neta przez gigowy switch 24 portowy na cały dom.
I ten router działa bez zarzutów.
Problem jest natomiast z jego bliźniakiem.
Stawiam routera i zmieniam mu domyślne Ip na 192.168.0.2, wpinam w LAN 1 do sieci z głównym routerem i wyłączam mu DHCP, czyli standardowa opcja na wielo-routerowych konfiguracji.
Niestety tutaj pojawia się problem. Po zmianie IP na dowolne czy to 192.168.0.2 czy jakiekolwiek inne. Nie można się z routerem połączyć przez przeglądarkę aby zmienić konfig itp. Jednak sam router działa. Działa połączenie Wifi z niego, działa po kablu, diody sie palą itp.
Jednak nie można go wypingować, nie można go znaleźć np IP scannerem, nie widzi go w appce Tether na androida.
Nie wiem co może być tego powodem, resetowałem go kilka razy i zawsze po zmianie IP trace z nim kontakt przez WWW.
Co to może być?
Z góry dziękuje za pomoc

(Krzysztof) #2

chcesz połączyć się z tym routerem będą wpięty kablem (jeśli tak to gdzie), wifi pod który router jaki ip otrzymujesz oraz czy ten problematyczny router ma bramkę ustawioną czyli na pierwszy router

(Heinz) #3

Witam,

Czy po zmianie IP na 192.168.0.2 bez wyłączania DHCP itp można dostać się na stronę logowania do routera? Oczywiście nie podłączając go do pierwszej sieci.

(Leszek Wróblowski) #4

Router 2 (ten co działa dziwnie) neta pobiera z routera z 1 po porcie Lan (a nie po wan). Sieć jest spięta gigowym Switchem w szafie Rack, kable cat 6a.
Z tym routerem 2 łącze się z PC po kablu, niestety brak odpowiedzi jeśli wbijam w przeglądarkę 192.168.0.2.
Po wifi było tak samo, sprawdzałem na Lapku.
IP jest nadawane przez Router główny 192.168.0.1 to jego bliźniak, ale on ma ustawione DHCP i dodatkowo sztywno przypisane kilka maców do IP.
Router problematyczny nie ma bramki ustawionej na główny router bo nie widziałem takiej opcji w konfigu LAN (jest tylko IP i maska).
Mam w sieci też chwilowo 3 inne nie routery żeby pokryć cały dom i ogród. Pozostałe działają ok.
Stawiałem już wiele sieci i nigdy nie miałem problemu takiego i lekko się zmieszałem. Jak router był uszkodzony to nie działał albo działa nie stabilnie. Jednak ten działa ale nie można się z nim połączyć.
Oba router Archer są nowe, kupiłem je tydzień temu.
chce kupić jeszcze jeden, ale boje się czy nie ma jakiś dziwnych konfliktów jak są 2 te same w sieci, może jakiś bug w sofcie?

(Leszek Wróblowski) #5

wydaje mi się że tak, na 95% tak, teraz jestem w pracy i nie mogę sprawdzić, za pare godzin sprawdzę i dam znać.
Ale jeśli tak jest to co może być problemem?

(Heinz) #6

Jeśli działa normalnie to sprawdził bym adresy MAC urządzenia na porcie LAN czy czasem nie następuje jakiś konflikt.

(Leszek Wróblowski) #7

w sumie o tym nie pomyślałem, dzięki sprawdzę to

(Leszek Wróblowski) #8

no więc problem był chyba z konfigiem IPTV i portami LAN.
Po zmianie na routerze główny i routerze z błędem. Znalazłem opcje IPTV i tam mimo że była wyłączona, to porty LAN 3 i 4 były przypisane do IPTV. Po zmianie tego na obu routerze ze ma je używać do "internetu", routerze zaczął działać normalnie.