APClient dla WD8970

Witam szukam APClient'a pracującego min. w 802.11 n z hubem 4 x 1GB/s dla routera WD8970?
Najlepiej taniutkiego! Czy możecie coś polecić?
Pozdrawiam. LXVI.

Z oryginalny sprzętów będzie ciężko dobrać coś z taniego z gigowymi portami. Osobiście kupił bym WR1043NDv2 i wgrał GargoylePL -

Dzięki za poradę. Może moja wiedza nie jest za rozległa ale to jest pełny router ADSL, a mi sie marzył jedynie AP Client z Gigowymi portami i na dodatek tani.
Miałby w założeniu doprowadzić bezprzewodowo net z W8970 do dekodera n+, tv, i blu-ray, a port Gigowy potrzebny mi do transmisji na NASa (WD Cloud) filmów w HD z mojego kompa PC.
I jeszcze jedno szukałem w specyfikacji tego modelu jak i przeglądam User G. w pdf. gdzie należy szukać/sprawdzić iż dane urządzenie posiada tryb APC (nie tylko AP)?
Dziękuje serdecznie za pomoc.

WR1043NDv2 to nie jest router ADSL-owy tylko zwykły router bezprzewodowy który moim zdaniem jest najtańszym rozwiązaniem dla twoich potrzeb APC i gigowe porty. Oczywiście z alternatywnym oprogramowaniem. WR743NDv2 czy WR843ND nie posiadają portów gigowych.

No tak. Będę więc szukał po sieci najtańszej oferty tego modelu.
Dzięki za podpowiedź.

  1. A tak z innej beczki czy UTP kat.6 zapewnia zawsze połączenie gigabitowe?
  2. A czy kable FTP kat.6 muszą być podpinane do jakiś specjalnych portów czy w tych moich dwóch routerach będzie ok? (pytam bo akurat takie 4 sztuki mam nowe, tzn FTP)?

UTP kat.5 też zapewni to połączenie. Do połaczenia 100M wykorzystywane są dwie pary przewodów ze skretki, natomiast przy 1G wszystkie 8.

Zapewni nawet linka na 10Gb/s wszystko zależy od podłączonych kart sieciowych i switch-y.

Nie potrzebują żadnych specjalnych gniazd. Zwykły standard ethernetowy. Jedynie gniazda i patchpanele (jeżeli takowe posiadasz w sieci) muszą mieć standard cat.6 aby standard był spełniony.

Szukam cały czas tego polecanego modelu WR1043ND, niestety ceny oscylują w granicach 180 zł.
Ale "po drodze" napotkałem określenie trybu WDS. Czy ono jest tożsame
z określeniem AP/APC bo wygląda, że tak (odbieram i nadaje dalej bezprzewodowo).
Czy się mylę w rozumieniu tych pojęć?
I jeszcze jedno zainstalowałem aplikację inSSIDer 4 aby wybrać kanał dla mojego td-w8970
i zaintrygowało mnie, iż data max rate dla mojej sieci wykazuje 216,7 Mbps a nie 300?
Co może być powodem?

WDS-a muszą obsługiwać oba urządzenia i najlepiej żeby były jednego producenta , gdyż nie zawsze Chipsety różnych producentów ze sobą współpracują .Jakby nie patrzeć jest to loteria .

Jaka jest odległość od punktu nadawczego , jak wygląda zaszumienie sieci ? Wrzuć screena z InSSidera i pokaż nam jak to wyglada.

  1. Czyli para TP-Linka : mam WD8970 + polecany WR1040ND jeśli chodzi o WDS będzię OK?
  2. Odległość może być i 5 cm akurat od biurka miałem wtedy jakieś 1,5 metra.
    Teraz robiąc ten zrzut ekranu mój dell leżał obok routera.

Tutaj można nie koniecznie WDS-a zastosować .Można na tego WR-TL1043ND wgrac Gargoyle i wtedy masz pewny link oparty o tryb pracy most bezprzewodowy przekaźnik

Nie baw się w WDS. Zakup tego WR1043ND obojętnie czy V1 lub V2 ( choć polecę nowszego V2) i wgraj do niego GargoylePL. Ustaw jako most bezprzewodowy i gotowe. Musi zadziałać.

Panowie! OK tak zrobię, a co z tym MAX DATA RATE = 216,7?
Moja sieć oczywiście ta pierwsza z nazwą jak mój nick LXVI. :slight_smile:
I czemu ten router nie ma trybu g+n tylko aż od b+g+n?

ustaw sobie kanał 13. Jaką masz kartę WiFi w komputerze?

Kompów mam 4 w każdym PC kart pentagram (dla drafta 802.11 n) bo taki miałem router Pentagrama, który został teraz zastąpiony właśnie TP-Linkiem.
Karta w dellu - notebook z którego pochodzi zrzut ekranu to oryginalna jego karta: Dell W. 1395 dla 802.11 g.
Kanał zmieniłem na 13 i jest tak samo.

draft n nie osiągnie 300Mbit/s

Pisałem:
"Karta w dellu - notebook z którego pochodzi zrzut ekranu to oryginalna jego karta: Dell W. 1395 dla 802.11 g"
Co ma do tego draft N?
Jeśli natomiast dobrze się domyślam Twojego toku rozumowania to --> inSSIDer uruchomiony z Della powinien pokazać nie więcej niż 54 Mbps! bo taka ma kartę sieciową?
E nie bardzo.

Sorki źle myślałem. Faktycznie powinien pokazać maksymalną dostępną prędkość. Czy w zakładce Wireless masz ustawienia maksymalnej prędkości?

Niestety tak i to mnie martwi bo router ma tydzień był prezentem i mam nadzieje, iż nie jest uszkodzony.

Z jakimi prędkościami zestawia się połączenie na komputerach?
Jak skanujesz inSSIDerem to rozłącz się ze swoją siecią WiFi.