APClient dla WD8970

Wiem, że występowanie "gorszych" urządzeń sieciowych niż router może spowodować obniżenie prędkości, (stąd mój drugi wątek na forum - gdzie szukam nowej karty do tego della aby tak się nie działo gdy na nim pracuje), ale tutaj mówimy o wartości maksymalnej, która jak mi się wydaje nie powinna być zależna od tego w jakim trybie w danym momencie pracuje sieć! Tylko jest to wartość max dla danego typu routera.
Też wpadłem na to co sugerujesz jest tylko w mojej sieci jeszcze jeden punkt APC pracujący w "g" łączy TV i N+, blu-ray i inne sprzęty. Dość trudno jest go wyłączyć.
Jednak aby potwierdzić domysły postaram się sprawdzić.
A co do zestawiania się sieci - to różne kompy mają rożnie zależy oczywiście od pokoju, piętra w domu max co zauważyłem to 260 Mbsp (i tak więcej niż pokazuje inSSIDer)
A jeśli ta idea jest słuszna trzeba też wyeliminować wda tablety z WiFi dzieci i 4 smartfony każdego członka rodziny bo też mają WiFi - to by było bezsensu!

Inny pracujący sprzęt nie spowolni połączenia. Ale aktualny sprzęt który jest połączony może mieć wpływ na identyfikację prędkości.

Eksperyment wykonałem:
Zarządziłem "ciszę radiowa" wyłączyłem wszystko
został notebook i router = 216.7 i nie chce inaczej.m
:frowning:
Podpada mi TP-link na starcie. Gówniany Pentagram P6351 łączył się na 300 Mbps (za 85 zł)

Odświeżam temat!
Hej! Eksperci i specjaliści oraz inni guru TP-Linka!
Gdzie jesteście i co radzicie!?

Badałeś realny transfer na tych urządzeniach?

Tak.
Najczęściej przeze mnie wykonywaną czynnością przed zmianą (jak w tedy sądziłem na lepsze)
było kopiowanie filmów pliki około 8GB z kompa na NASa przez łącze WiFi maksymalny transfer wynosił 3,2 MB/s teraz 2,5 MB/s.
Niestety tylko do dziś gdyż po zaniku zasilania w domu pracujący dotąd jako ACP WA500G nie chce się podłączyć do nowego W8970, którego podłączyłem za Pentagrama.
Co ciekawe działało wszystko przez 2-3 dni niestety zanik zasilania. No trudno.
A tak przy okazji może ktoś wie gdzie znajdę sterowniki pod Windows 7 do karty Pentagram horNET P6121-L5 (opartej o układ RT2760T - bardzo ważne bo było kilka odmian).
Cały dzień poza forum spędzam na walce z TP-Linkami!! <-- liczba mnoga! :slight_smile: Pozdrawiam i wracam na plac boju.

Bierz pod uwagę że nie widzimy twojej konfiguracji. Proszę o poparcie twoich słów zrzutami z DHCP W8970 i konfiguracji WA500g.

Bardzo chętnie przedstawię cokolwiek tylko jest potrzebne nie bardzo rozumiem jednak czy rozmawiamy o wcześniejszym problemie tego wątku - mianowicie MAX DATA RATE = 216,7?
Czy też o nowym problemie tej wspomnianej pary urządzeń. Chciałbym tu zwrócić uwagę, iż przy nie działającej mojej sieci odpowiednie zrzuty ekranów to dość trudna sprawa
i na pewno nie szybka ale już się robi.
Jeśli ktoś chce pomóc to ja ze swej strony zrobię wszystko aby problemy rozwiązać. Potrzebuje tylko chwilkę czasu.

To raczej ty mieszasz wątki pisząc w jednym temacie o kilku problemach. Sprawdź jaki jest temat postu i sam się ustosunkuj.

Nie wiem co dokładnie w konfiguracji kolega chciałby zobaczyć ale to co wydaje mi się istotne tak na szybko poniżej:
Zaczynamy od APClienta

--

--

Jeżeli łączysz się z Pentagramem to wyłącz tryb WDS bo to urządzenie dwóch różnych marek.

nie łącze się z pentagramem mówiłem, że został zastąpiony przez TP-linka SSID został stary i tyle.
Tu DHCP cała sieć ma stałe IP i rezerwacje w DHCP maja smartfony i tablety

Może aby nie zaśmiecać tego forum podzielisz jakoś ten wątek i przeniesiesz gdzie trzeba?
W prawdzie padło tu wiele problemów, ale obiecuje skoncentrować się na jednym a potem na innych. :slight_smile:

Wyłącz ten WDS i spróbuj co wtedy będzie się działo. Urządzenia są na rożnych chipsetach. Sam widzisz że poziom sygnału masz 0 w statusie WA500g.

Wybacz, ale niestety nie czytałem dokładnie całego wątku.

Dziękuje problem rozwiązany.
Jednak dałbym sobie rękę uciąć, że wszelkie możliwe kombinacje z WPS on, off, na obu urządzaniach wypróbowałem systematycznie i to dwukrotnie.
I teraz nie miałbym ręki!
Hmm. Ale niech tam działa. Bardzo Dziękuję za zwrócenie mi uwagi na znaczący jak widać błąd.

Czy w takim razie mogę też liczyć na rozwiązanie zagadki inSSIDera i transferu max na poziomie 216,7 Mbps zamiast 300?
Proszę spojrzeć kilka postów wyżej, będę wdzięczny (chciałbym wyeliminować uszkodzenie w końcu nowego routera.)
Może to kwestia karty w kompie pomiarowym, a może kwestia tej aplikacji (inSSIDer'a), a może moja nie wiedza.

Kolego ten wątek zamykam. Proszę o opisanie problemu w nowym dziale żeby nie robić zamieszania.