Ap TL-WA70ND + router WDR340g

Witam posiadam tp link w701 jako ap oraz ruter 340g. W ap zresetowaly mi sie ustawienia. Musialem konfigurowac wszystko od nowa i tutaj musialem coz zespuc. Wi fi na telefonie mam i dziala aczkolwiek komputer z win 10 internetu juz nie ma. 'System windows nie moze automatycznie polaczyc sie z serwerem proxy". Wczesniej moj accespoint mial ip 192.168.0.50 bodajze. Teraz ma 192.168.1.2. Ruter ma ip 192.168.1.60 a wczesniej mial wlasnie 192.168.1.2 . Co wiecej przez przegladarke lacze sie z ap a gdy wpisuje ip ruteta niestety nic sie nie dzieje. Jak naprawic ten blad? I
Jak ustawic ip rutera? Uzywam dynamicznehp dhcp i dns. Dodam tez ze w domu jest pare innych urzadzen i niechcialbym zeby one sie gryzly ze soba. Wszystkie te bledy zapewne sa spowodowane moja niewiedza i zla konfiguracja accespointa.
Podsumuwujac mam internet i wi fi w urzadzeniach mobilnych itd lecz nie na komputerze. Ktos moglby mi pomoc?
Pozdrawiam

Jak masz dostarczony ten internet do mieszkania? W jakim trybie pracuje WA701ND?

Internet jest dostarczony drogą radiowa.
w trybie tzn? pracuje jako wireless accespoint jesli o to chodzi - client

Czyli internet doprowadzony jest do WR340g a WA701ND ma odbierać ten internet z głównego routera i dostarczać do jakiegoś urządzenia kablowo? Dobrze rozumiem topologię twojej sieci?

Wvzoraj dzialalo. Dzis dziala tylko wi fi i jest p9kazane ze brama jest niedostepna. Po wylaczeniu z pradu internet na komputere wraca na 5 sekund a potrm dalej nap8s ze brama niedostepna. Co w8ecej nie moge wejsc ani w acces po7nt ani w ruter przez przegladarke. Co robic?

Pomoze ktos?

ale jak mamy pomóc? wywróżyć ze szklanej kuli jaką powinieneś mieć konfigurację?
musisz dostarczyć jakieś dane, z których coś wynika - przygotujesz i wrzucisz screenshoty?
podasz nam ustawienia, które otrzymałeś od dostawcy? - może problemy załatwi telefon do BOKu i zaproszenie technika do chaty?
pytanie podstawowe, ten AP TL-WA701ND masz jako klient dostawcy? a do niego podpięty WANem router TL-WR340g?
czy może tak jak jimasek wcześniej opisał tj router to router, a AP jako klient dla urządzenia posiadającego jedynie gniazdo ethernet?
czy ewentualnie całkiem odwrotnie (no ale do innych konfiguracji nie pasuje AP jako klient)…

To może kolega @Emc wrzuci nam chociaż schemat swojej sieci skoro nie potrafi opisać swojego problemu? Bez tego nie ruszymy z miejsca, zresztą pisał już o tym kolega @szopen

Tak jako klient dostawcy. Tak jak napisales. Czy mam zrzucac screen shoty z cmd ipconfig /all itd?
Powiem tez ze ipv4 adress zmienia mi sie za kazdym resetwm rutera. Wczesniej mialem jedno stale. Miglem rowniez zalogowac sie do rutera. Zaraz wrzuce komemde ipconfig

Czy cos jeszcze mam wkleic?

Poprawka. Z moich obserwacji wynika ze AP dziala bo rozprowadza internet do wi fi. Problem musi byc z ruterem ktory rozprowadza internetowe orzez gniazdka ethernetowe.
A windows wyszukuje ze ethernet nie ma poprawnej konfiguracji protokolu ip.
Mała uwaga nie piszemy postu pod postem tylko używamy guzika "modyfikuj" - Administrator

Pokaż zakładkę status z WA701ND

Bardzo chciałbym to zrobic ale nie moge dostac sie przez przegladarke ani do rutera ani do wn701. Pamietsm ze konfigurowalem go jako CLIENT. wpisywalem adres 192.168.1.2 a wczesniej domyslny byl 192.168.0.254 bodajze. Teraz zaden z nich nie dziala w przegladarce . A wi fi sobie hula na laptopach i telefonach

Dalej trzeba z ciebie wyciągać informację na siłę. WA701ND podłączony jest do anteny zewnętrznej przez przewód koncentryczny? Dobrze rozumiem schemat twojej sieci? WR340g ma być podłączony przewodem ethernet do WA701ND i rozsyłać internet po mieszkaniu?

Na poddaszu jest ruter 340G który teraz pracuje jako 54M Wireless Router. czyli rozprowadza Wi FI o ile się nie mylę? Do niego jest podłączona Antena. Zszedłem do garażu gdzie przy skrzynce rozdzielczej jest Acces point. Odłączyłem go od prądu i podłączyłem z powrotem. Wróciłem na górę internet na razie działa od 5 minut przez kabel ethernet. Pytanie na jak długo. z Ruterem 340G zacząłem się łączyć przez przeglądarkę. Z Acces pointem dalej nie mogę. Sprawdziłem na obudowie adres ip. wynosi on 192.168.0.254 jako domyślny. Wpisuje ten adres w przeglądarkę i niestety nie działa. Czy jeśli skonfigurowałem WA701N jako KLIENT zamiast ACCES POINT tzn, ze urządzenia zamieniły się rolami? 340g rozprowadza Wi fi a WA701N internet po kablu? Dobrze to rozumiem? I czy to ma jakiś wpływ na wydajność internetu, przepustowości?
dodaje screeny gdyż internet teraz działa :
http://pastebin.com/DvGg1b35 - ipconfig /all

Jak masz dostarczony internet do mieszkania/domu?

Drogą Radiową przez Antenę na dachu, jeśli o to chodzi.

Przewód koncentryczny czy skrętka komputerowa przez zasilacz PoE?

przez skrętke

Skrętka z zasilacz PoE jest podłączona do portu WAN WR340g? Dlaczego na WAN-ie masz Static IP?