AP rozłącza po restarcie głównego routera

Witam, mam internet podpięty pod TL-WR740N i przez wi fi jest on bridgowany przez MR-3420 wszystko fajnie działa dopóki nie zrestartuje się TL-WR740N wtedy muszę resetować do ustawień fabrycznych AP i podłączać do sieci na nowo pomimo poprawnych zapisanych ustawień sieci głównej. Coś gdzieś schrzaniłem w konfiguracji tylko nie wiem gdzie...

Pokaż nam nam zakładki z adresacji urządzeń czyli WR740N jak i również MR3420 . Czy urządzenia posiadają oryginalne firmware ?

W takiej konfiguracji bardzo ważny jest poziom sygnału i jego jakość czyli jak najmniejsze zakłócenia od innych sieci.

oprogramowanie oryginalne. drugi router niestety wrzucę jutro bo jest 2 bloki dalej. zasięg nie jest tragiczny udaje się an speedteście wyciągnąć 12 Mb/s

Jeszcze powiesz że na oryginalnych antenach? W blokowiskach są zwykle bardzo duże zakłócenia od innych sieci.

Antena kierunkowa. sieci nie ma dużo, czysto między routerami, 11-4 piętro. Wszystko pięknie działa dopóki się nie zrobi restartu

O jakim resecie mówisz? Prądowym czy default-owym?

prądowym, czasami nie ma neta (ach ta vectra) i pomaga wyjęcie z prądu

Nie ma internetu w jakim sensie: brak sygnału od dostawcy czy coś dzieje się z routerem? Przypuszczam iż każdorazowo przy konfiguracji WR-a robisz Save i Reboot?

to jest coś dziwnego bo do routera nie można się dostać więc nie mogę zrobić normalnego reboota tylko wyciągam z prądu

Jak to nie można się dostać ? Skoro działa jako AP ( DHCP disable ) to musisz do karty dopisać adresy ręcznie zgodnie z pulą routera żeby się zalogować.

ale WR nie jest AP

Ja to tak zrozumiałem po tej wypowiedzi . Jak rozumieć to że nie możesz się do niego dostać nie znasz jego IP czy jak ?

Znam IP wpisuje takie jak zawsze czyli 192.168.1.1 i nagle parę razy w miesiącu dup nie ma neta albo działa powooooooli i wtedy nic nie ma pod 192.168.1.1

Ten drugi TP link jaki ma adres IP i jaką masz pule adresów DHCP na WR740N?

od 192.168.1.100 do 192.168.1.199 ustawiłem mu 192.168.1.111. wcześniej gdy nie zmieniałem mu IP w ogóle miał pulę adresów od 192.168.0.1 a i tak działało dopiero ostatnim razem zadziałał po zmienieniu na 192.168.1.111 oczywiście aż do resetu z braku prądu

Ustaw na tym drugim TP linku adres IP 192.168.1.200 .