Antenka do komputera stacjonarnego

Znajomy poprosił mnie, aby pomóc mu rozwiązać problem z kablami podczas remontu.
Od gniazdka telefonicznego kabel biegnie do Livebox 2.0, gdzie jest podłączona telewizja. Dalej kablem biegnie do innego pokoju do AP Zylex (nie znam modelu, z AP jest antena ustawiona za oknem i wskazuje drugie mieszkanie do którego biegnie internet). Te kable mogłyby zostać tak jak są. W innym pokoju znajduje się komputer stacjonarny do którego muszę dokupić antenkę, aby łączyć się bezprzewodowo. Jaką polecacie? Wszystko to znajduje się na piętrze.
Natomiast na dole niema żadnego urządzenia i zasięg w laptopie i telefonach jest kiepski i dość często się rozłącza. Jaki tutaj extender polecacie z mocnym zasięgiem?
Wszystko działa na Neostradzie 10 Mb/s.

Sama antena nie wystarczy. Musisz kupić kartę bezprzewodową plus antena. [quote="szymon189, post:1, topic:6410"]Jaki tutaj extender polecacie z mocnym zasięgiem?[/quote]
WA850RE lub pomyśleć o PLC z wbudowanym AP.

Dokładnie chodziło mi o kartę bezprzewodową z antenką na USB. Jaką polecicie?

Popatrz na TL-WN722NC.

Jeszcze mam pytanie, który posiada mocniejszy sygnał bezprzewodowy: TL-WA830RE czy TL-WA850RE.

WA830RE bo posiada jednak anteny zewnętrzne. Niedługo będzie dostępny WA860RE

To teraz porównanie WA860RE czy WA830RE ?

Trudno coś powiedzieć bez postawienia obok siebie i porównania.

Kiedy mogę się spodziewać takiego testu przez Was?

Niestety nie robimy testów na zamówienie. WA860RE jest u kolegi Heinz-a więc myślę że w niedługim czasie wstawi jakieś test ale nie mamy WA830RE żeby porównać.