Aktualizacja TP-Link TL-WA854RE

Witam, to jak widać mój pierwszy post na forum i borykam się właśnie z problemem opisanym w tym temacie - przy łączeniu z androidem nie ma problemu, zaś przy laptopie z windowsem 8.1 połączenie jest ograniczone. Przeczytałem, że pomaga aktualizacja firmware'u, natomiast ja nie posiadam w zestawie kabla ethernetowego i jestem laikiem jeśli chodzi o takie sprawy. Mogę liczyć na pomoc w aktualizacji oprogramowania w celu rozwiązania mojego kłopotu? Pozdrawiam
Wydzieliłem jako nowy wątek, proszę nie mieszać tematów - Administrator

W przypadku WA854RE aktualizację trzeba przeprowadzić przez WiFi bo nie posiada on portu LAN.
Najlepiej najpierw przywrócić urządzenie do ustawień fabrycznych. Zalogować się do panelu konfiguracyjnego i w menu System Tools - Firmware Upgrade wybrać odpowiedni plik i kliknąć "Upgrade"

Dziękuję za odpowiedź - mam zalogować się do panelu konfiguracyjnego repeatera czy routera? W jaki sposób mam to zrobić, od razu zaznaczam, że strona podana w instrukcji urządzenia - tplinkextender.net nie działa, a wpisanie w oknie przeglądarki adresu 192.168.1.1 nie daje żadnego rezultatu. Pozdrawiam.

Naciśnij i przytrzymaj przycisk reset z dołu urządzenia.
Podłącz się do sieci WiFi którą rozgłasza repeater.
Reszta napisana jest w wyżej.

ustawienia fabryczne repeatera przywrócone (przytrzymany przycisk ok 30sekund), ale po włączeniu go do gniazdka z powrotem się świecą lampki sygnalizujące połączenie z siecią routera z vectry. Wtedy ciągle połączenie jest ograniczone i na laptopie nie mogę wczytać strony. Dopiero odłączenie repeatera z gniazdka odblokowuje dostęp do sieci. Może zalogowanie się do panelu konfiguracji jest możliwe tylko z komputera, do którego podłączony jest router? Nie znam się kompletnie, myślałem że rozszerzę bez problemu dwoma przyciskami zakres sieci między mieszkaniami obok siebie, a wychodzi klapa i internet działa tylko na smartfonie z Androidem, a na lapku z Windowsem 8.1 nie...

Ten przycisk naciskałeś kiedy repeater był podłączony do prądu?
Sprawdź czy możesz wejść na stronę http://176.126.56.29/ Jeśli tak to:
Spróbuj przypisać adresy IP serwerów DNS do protokołu TCP/IP wersja 4 na karcie sieciowej i sprawdzić czy internet działa.

teraz tak zrobiłem, dałem mu fabryczne ustawienia gdy jest podłączony do prądu - przestały się diody informujące o połączeniu z siecią routera świecić.

gdy z listy sieci dostępnych wybiorę tę repeatera i połączę się z nią - nadal widnieje napis Ograniczone pod nazwą i nie mogę wejść na stronę o podanym adresie aby przypisać te adresy DNSów do protokołu.

Dopiero po zalogowaniu się do sieci głównej, tej z routera, internet działa i mogę odpowiedzieć na powyższy post. Zalogowanie się do sieci rozgłaszanej przez repeater skutkuje niedziałającym internetem. Czy ma pan jakieś inne rady czy pozostaje mi się poddać i zwrócić urządzenie, kupić coś solidniejszego, może asus rp-n14 ?

Czyli repeater jest przywrócony do ustawień domyślnych.

Tutaj chodziło mi o konfigurację komputera.
Podłącz się do sieci repeatera i spróbuj wejść na stronę http://192.168.0.254/ Login admin/admin i zaktualizuj oprogramowanie.
Po poprawnej aktualizacji skonfiguruj repeater z Vectrą.

Niestety połączenie z siecią wifi repeatera nie pozwala na wejście na jakąkolwiek stronę by zaktualizować firmware. Tutaj tkwi cały problem, oto screen z programu screenshooter okna tego połączenia - przepraszam z góry za długi link, ale taki wygenerował screenshooter
Proszę poprawić (guzik modyfikuj) dodanie obrazka zgodnie z regulaminem forum - [url=https://tplinkforum.pl/t/jak-zadawac-pytania-na-forum/7205 - Administrator