Aktualizacja oprogramowania do TD-W8961ND

Witam po raz pierwszy na tym forum.
Zaktualizowałem TD-W8961ND do wersji: V3_140305 i niestety nie mogę powrócić do poprzedniej czyli: V_3_120524
Czy mogę prosić o pomoc?

As we have updated the security mechanism on this version of firmware, once you have upgraded to this firmware, you will not be able to downgrade to the old one.
Jest wyraźnie napisane że instalacja tego firmware uniemożliwia powrót do starszej wersji.

Dzięki za wyjaśnienie, teraz już widzę. Niestety tak bywa jak się wszystkiego nie czyta. Chciałem powrócić bo wydaje mi się, że na poprzednim miałem lepszy zasięg, aczkolwiek może to być tylko złudzenie. Pomyślałem, że raz jeszcze przetestuję. Skusiłem się na wymianę routera właśnie dla potrzeb lepszego zasięgu, "dziury" w niektórych pomieszczeniach a S4 mini nie jest demonem odbioru WI-FI. szybkośc zdecydowanie u mnie wzrosła ale zasięg jaki miałem taki mam :cry: Chyba będę zmuszony kombinować z Repeater'em. A może da się w jakiś sposób wykorzystać poprzedni router (Linksys WAG 200G)? Nie jestem mocny w te klocki więc proszę o podpowiedź :slight_smile:

WAG200 może działać jako AP (punkt dostępowy) ale podłączony musi być kablowo do głównego routera, Repeater działa ale dużo zależy od tłumienia ścian i potencjalnych zakłóceń.

Teoretycznie można go wykorzystać. Jest co prawda bez n-ki, ma najwyżej transmisje w trybie g. Połącz go z TP-Linkiem kablowo portami LAN wyłącz w nim serwer DHCP. Stanie się on wtedy punktem dostepowym z możliwością poszerzenia sieci wifi.

Myślę, że znalazłbym miejsce do ukrycia skrętki. Mam nawet przy sobie odcinek 10mb. Czy mogę prosić o dokładny opis połączenia i ewentualnej konfiguracji.

Wyłączenie DHCP i zmiana adres IP na Linksysie, kabel prosty RJ45<->RJ45.

Zmiana IP tylko w przypadku gdy jest ono takie samo jak TP-Linka. Jeżeli jest inne to nie ma powodu do zmiany. Napisałem wcześniej jak mają być połączone.

Rozumiem, że porty nie mają znaczenia w który wpinam się. Jaki adres IP mam wpisać?

Jakie IP ma linksys. Porty nie mają znaczenia, tutaj jest dowolność połączenia.

Obydwa mają takie same IP Address:192.168.1.1

No to zmień Linksysowi na 2.1 i sprawa załatwiona. Pamietaj jednak że po wyłaczeniu serwera DHCP nie wejdziesz na niego przez LAN a jedynie przez wifi.

Dzięki bardzo :smiley: , zabieram się za testy. Gwoli ścisłości do Linksysa bez problemów wejdę po WI-FI?

Raczej tak. Nie powinno być problemu.

Wejdziesz jeżeli adres IP będzie w tej samej podsieci. Proponuję 192.168.1.1 zostawić na TP-Linku a 192.168.1.200 ustawić na Linksys-ie.