Access Point jako nadajnik

Witam, proszę o poradę,szukam urządzenia AP które będzie wysyłało wi-fi poprzez antenę dookólną, który model będzie najprostszy i spełni funkcję jako dobry nadajnik?

Jako przykład WR-743ND. Generalnie do wysyłania i/lub odbierania sygnału są przeznaczone specjalne urządzenia takie jak np: WA5210G, WA7210N. Napisz jak ma to funkcjonować w Twojej sieci.

Dla przykładu mam neta z neostrady i router adsl 8960n kablem sieciowym łączę go z AP który znajduje się w skrzynce na dachu domu a dalej sam AP ma byc połączony do anteny poprzez kabel koncentryczny rp-sma która umocowana jest bezpośrednio nad skrzynką i to ma tworzyć stację przekaźnikową dla domu oddalonego o 25 metrów.

Dla ścisłości mam takie cudo: http://www.cyberbajt.pl/produkt/396/acces-point-jaht-jwp-5001bp-high-power.html, lecz wydaje mi się że coś ucina prędkość po ostatnich wyładowaniach, więc chce go zmienić.

na 25m wystarczy WR741nd

Właśnie zależy mi na takim podobnym urządzeniu jak ten w linku ponieważ on spisywał się bardzo dobrze.

Jeśli zależy Ci na "High Power" to tylko urządzenia CPE np. z WiFi w trybie N dla 2,4 GHz to WA7210N lub z WiFi G WA5210N. Możesz przejść na 5GHz biorąc urządzenie WA7510N. Są to AP które mają w sobie wbudowaną antenę i wzmocnienie na poziomie 500mW (27dBi).

Nie zależy mi na wbudowanej antenie ponieważ mam na dachu jak już wspomniałem silną antene dookólna więc chodzi mi tylko o sam AP.

Miałeś już podane modele AP-ków. Wybierz.

Witam,
kontynuując wątek kupiłem model WA5210G i chcę wykorzystać go jako AP do rozsyłania sygnału wi-fi, chcę go podpiąć do modemu oraz do anteny zewnętrznej , jaka konfiguracja będzie najlepsza aby odebrać sygnał na karcie bezprzewodowej?

Konfiguracja jako zwykły AP.