8970 vs 8910

Witam jestem nowy na forum, otóż zakupiłem zachwalany tp link 8970 i muszę powiedzieć jestem rozczarowany 230zł wywalone w błoto moim zdaniem, teraz do rzeczy.
Posiadam starego dziadka 8910G, który miał swój wiek więc technik z Orange stwierdził że ma swoje lata i DLM obcina mi synchro z 12440 na 10230.
Parametry na 8910 to tłumienie trzyma 30db srn jest zawsze tak 6,6db o każdej porze dnia można stwierdzić że linia słaba bo niski srn, ale za pomocą programu DMT_TOOL podnoszę np do 10db i synchronizację wcale nie przycina chodził tak 3 tygodnie więc jest słaba linia? bo z tego wynika że jest zapas skoro można ustawić 10db bez zaniżania synchronizacji.
Więc zakupiłem 8970 szmery bajery porty usb i ustawienie priorytetów itp, ale parametry to tłumienie pokazuje o 3db większe srn to jak go zresetuje to jest 8db a za pół godziny 6db.
Druga sprawa to upload ustawia 880 o 100 mniej niż 8910.
Już nie wspomnę o sofcie gdzie mam podgląd na błędy? HEC, OCD, FEC jak w 8910 :-X Jest podane ogólnikowo Error co nic nie znaczy.
Jest jakiś alternatywny soft co by to zmienił nie taki co z wgrywaniem jest zachodu ale coś jak ori wgrywam i mam, wiem że linia nie jest idealna ale do przesady i ten podgląd na błędy w telnecie da radę podglądać?
HEC, FEC, OCD.
pozdro.

[quote="piotras, post:1, topic:6876"]Jest jakiś alternatywny soft co by to zmienił nie taki co z wgrywaniem jest zachodu ale coś jak ori wgrywam i mam, wiem że linia nie jest idealna ale do przesady i ten podgląd na błędy w telnecie da radę podglądać?
HEC, FEC, OCD.[/quote]
Jest OpenWRT ale na razie w fazie prób więc nie polecam dla mało doświadczonych użytkowników.

[quote="piotras, post:1, topic:6876"]Więc zakupiłem 8970 szmery bajery porty usb i ustawienie priorytetów itp, ale parametry to tłumienie pokazuje o 3db większe srn to jak go zresetuje to jest 8db a za pół godziny 6db.
Druga sprawa to upload ustawia 880 o 100 mniej niż 8910[/quote]
Router działa prawidłowo obcina synchronizację aby zniwelować błędu CRC a tym samym poprawić stabilność łącza.

Jeszcze irytuje mnie jedna sprawa MTU w TP Linkach dlaczego np dla ppoa można max ustawić wartość 1492, przy tej wartości na laptopie mamy wiadomo o 28 mniej czyli 1464. Gdzie np na modemie USB w laptopie jest 1472 co powinno dawać wartość 1500 lub opcja auto jak jest w innych routerach.