5210G nie moge sie zalogować

Witam. Podłączyłem bezpośrednio antene 5210G do laptopa i nie moge się zalogowac na adres 192.168.1.254. Resetowałem i nic nie pomaga dioda power i lan sie pali.

Czy komputer dostaje adres IP na kartę sieciową? Sprawdź przez IPCONFIG/ALL najlepiej wstaw wynik na forum.
Jeśli nie to próbowałeś przywrócić antenę do ustawień fabrycznych?

Posiadam Neostrade i do niej podłączony router i do niego antena 5210G 30 metrów dalej antena która odbiera sygnał druga antena 5210g i od niej router 843nd i wszystko byo dobrze aż do czasu, nie moge dojsc teraz czemu nie może złapac ta antena druga sygnału z tą pierwszą.

Podłączyłeś tą antenę do komputera do portu LAN? Jest ona zasilona? bo komputer nie wykrywa podłączonego kabla.

Te screany są z wifi. a teraz bezpośrednio podłączona druga antena 5210G to laptopa

antena na nadaje adresu IP. Jeśli wiesz jaki adres miała antena ( np 192.168.0.254) to ustaw IP na karcie sieciowej na 192.168.0.10 i sprawdź czy wejdziesz na adres anteny.
Najlepiej jednak było by przywrócić ustawienia fabryczne i ustawić antenę ponownie.

Przywracałem ustawienia fabryczne. Wcześniej było 192.168.1.254 teraz zmieniłem na 192.168.1.253 z tego względu że antena nr.1 ma adres 254.
Udało mi się to poprzez podłączenie tej antey do routera pierwszego który jest podłączony do neostrady. nie mam pojecia co mozna tu zrobic i czemu tak sie stalo nagle?
Dodam jeszcze że ta druga antena nie łapie sygnału z tej pierwszej, nie ma łączności świeci się tylko dioda led i power.

Czy ktoś mi pomoże? Podlaczylem teraz bezpośrednio drugą antenę pod laptopa bez clienta i nie mogę wejść w panel admina święci się tylko Power i Led. Jak się z tym uporać proszę o pomoc.

Wpisz do karty sieciowej komputera adres 192.168.1.100 maska 255.255.255.0 i połacz się.

ok udało mi się to zrobic, teraz potrzebuje w takim razie pomocy w konfiguracji anteny nr.2 by połączyła się z pierwszą. W opcjach Operation Mode ma byc ustawione Acces Point? w Wireless Mode Settings Access point czy client? czy cos jeszcze trzeba zmienic?
Ustawiłem na Acces Point i zapaliły sie wszystkie diody ale nadal brak dostępu do internetu. proszę pomóżcie.

Pomoże ktoś?

Ustaw na Client. Wyszukaj nazwę sieci i połacz, wpisz zabezpieczenie.

kolego mam dwie opcje 1 to: Wireless Mode Settings i tutaj co ustawic?


druga to:Operation Mode

Jak tu po ustawiac ?mowimy o antenie nr 2 odbiornik. I jak połączyć ? trzeba to gdzieś ustawić coś?

Opcja 1 zaznacz Client.

Tak zaznaczyłem to teraz tylko na antenie świecą się diody led i power

I prawidłowo, tak mają się świecić. Znalazłeś nazwę sieci do której chcesz się połaczyć?

Udało się wejsc w panel ale jak teraz i gdzie znalezc to połaczenie ?

Operation Mode musisz mieć AP a potem tryb Client i guzik Survey (na samym dole) a tam masz listę odbieranych AP i klikasz Connect przy twojej nazwie SSID z głównego AP. W Wireless Security konfigurujesz hasło zabezpieczające z głównego AP.

Nic nie dało to połączenie z 9d91 nadal pali sie tylko dioda led i power, nie wiem przypadkiem czy wszsytko w porządku z tp link mariusz? czyli router do ktorego podłączony jest przewód od neostrady oraz antena nr1. ZTE to sąsiada.

W oknie AP List widzisz nazwę sieci z którą chcesz się połączyć? Kolego spokojnie wszystko po kolei bo za dużo informacji na raz podaje i to bardzo chaotycznie. Bierz pod uwagę że nikt oprócz ciebie nie widzi tej konfiguracji.