2 sprzęty do większego budynku

Witam, potrzebuję sprzętu do budynku 2 piętrowego. Na drugim piętrze jest szafa do której będzie wpięty ruter łączący się przez pppoe, ma on dodatkowo udostępniać połączenie wifi. Na parterze ma być drugi sprzęt, najlepiej działający w trybie apc, który będzie łączył się z ruterem na górze i udostępniał po kablu parterowemu pecetowi internet po kablu. Wiem, że ściany, przeszkody itp i najlepiej byłoby to puścić po kablu z góry bezpośrednio, poza tym chwilowo nie mam jak porobić pomiarów sygnału w tamtym miejscu. Zatem pytanie jakie ewentualnie sprzęty zakupić w rozsądnej cenie, z którymi byłyby minimalne problemy ?
Pozdrawiam

Pomiary jednak trzeba wykonać. Co do sprzętu to wszystko jest uzależnione od kwoty jaką chcesz wydać. Jak do 100pln to 2x WR-740N z Gargulcem na pokładzie. Może byc inna konfiguracja routerów. Napisz nam jak sobie to wyobrażasz a my skonsultujemy, poprawimy, doradzimy.

Co do ceny to mogę wydać na całość +/- 400 zł. Pomiary będę mógł zrobić dopiero jak pewna osoba wróci z urlopu i udostępni mi pomieszczenia do których sam nie mam dostępu.

W tej kwocie co masz w zupełności starczy na transmitery PLC plus do tego AP . Wtedy masz pewne pokrycie danej powierzchni sygnałem .

Jako pierwszy router proponuję WR-1043ND v2-około 165pln. Co do PLC musimy się zastanowić ponieważ na razie nie mamy pomiarów siły sygnału. PLC jest to alternatywa dla skrętki. Koszt transmiterów dość dobrych i przetestowanych np:WPA-4220KIT to kwota rzędu 250PLN.