2 routery 1 wifi

Witam :slight_smile:
Wpadłem na pomysł by ułatwić troszkę życie mamie w pracy. Jako, że w budynku mam jedną sieć której zasięg starcza idealnie i wszędzie jest dostęp do wifi, tak drukarka znajduje się w biurze, i nie mogę jej przenieść do routera. Pomyślałem aby zrobić ją sieciowo by nie tylko matka w biurze nie musiała idąc do niego z laptopem jej ciągle podpinać, to każdy domownik mógł by z niej korzystać. Pomysł mój, MR3020 z gargoyle i printserverem ( to już mam za sobą :wink: ). Ale problem jest następujący, iż przełączanie pomiędzy sieciami nie wchodzi w grę, mama tego nie ogarnie. Idzie jakoś ustawić by router z drukarką, łączył się z routerem głównym po wifi, i aby drukarka była dostępna w sieci głównej?

Może mały schemat naszkicujesz bo trudno ogarnąć. Jakie masz urządzenia w sieci, jaka adresacja i tryby działania!?

Tak właśnie czułem, że ciężko będzie to ogarnąć :wink: Już coś rysuje :slight_smile:

Czekamy i prosimy o jak najwięcej informacji. Nie patrzymy na jakość artystyczną, tylko merytoryczną :wink:

Laptop ma być cały czas podłączony do routera głównego i mieć dostęp do drukarki, tak w skrócie :slight_smile:

Czy nie bawić się w takie pierdoły i kupić printserver tp linka?

Jeżeli masz urządzenie do kupienia to brał bym print serwer.

I pod routerem głównym będzie po prostu jako jakieś urządzenie widoczny? Jakiś ciekawy i nie drogi?

TP-LINK TL-WPS510U - print server bezprzewodowy,

Dzięki, ale chyba będę musiał sobie jednak odpuścić, nie myślałem, że to przekroczy cenę drukarki :wink:

O budżecie nic nie pisałeś. Może pomyśleć o sieci kablowej do biura?

Chyba właśnie najtaniej i najlepiej będzie przebić się przez strop, zakupić długi kabel usb i pociągnąć go do routera, i pod gargoyle zrobić print server :slight_smile:

USB powyżej 5m też potrafi płatać figle szczególnie przy gorszej jakości kabla. Dlaczego nie skrętka do tego jakiś switch i printserver kablowy? Czy nawet bez switcha w zależności od potrzeb.

Kablowy tp linka okolo 70zł :wink: te 150 zł na bezprzewodowy bym dał no problem, ale drukarka jest sama warta 170zł, więc to mija się z celem :wink: Na to ile ta drukarka jest używana to i tak podziwiam takie gówienko za grosze, że tak wyrabia :wink:

Z czasem możesz kupić lepszą drukarkę sieciową już z gniazdem ethernet będzie jak znalazł.