2 range extender połączone szeregowo (TL-WA830RE plus TL-WA850RE)

Witam
Mam problem z połączeniem dodatkowego extendera do sieci. Nigdzie nie mam na sztywno ustawione ip, konfiguracja pierwszego extendera z automatu i nic tam nie musiałem przestawiać. Hasło jest na wpa/wpa2 - personal.
Sprawa ma się następująco:

  1. Router główny INTENO DG150B (sieć NextGenTel)
    IP adres 10.0.0.1
    DHCP start IP 10.0.0.2
    DHCP end IP 10.0.0.254
  2. TL-WA830RE jako pierwszy extender sieci głównej ( do niego podłączam laptop i telefon i wszystko działa)
    sygnał 90%
    IP adres 10.0.0.4
    mode 11 bgn mixed
    smart ip(dhcp)
    gateway 10.0.0.1
    dhcp serwer disable
  3. TL-WA850RE dokupiony dodatkowo i ma służyć jako przedłużenie sygnału nadawanego w TL-WA830RE ( i tu pojawia się problem, gdyż niby oba urządzenia się sparowały, a internetu nie ma w TL-WA850RE). Gdy wchodzę na urządzenie nr 2 to widzę w statystykach wifi, że urządzenie się połączyło). Nie wiem jak skonfigurować oba urządzenia). Dla próby połączyłem TL-WA850RE z routerem głównym i wtedy działało prawidłowo.

Proszę o jakąś pomoc gdyż próbowałem wcześniej jako 3cie urządzenie użyć TL WR702N i był taki sam problem. Myślałem że była to wada urządzenia jednak teraz widzę że to problem konfiguracji. Routera głównego nie mogę połączyć kablem z pierwszym extenderem TL-WA830RE. Chciałbym by działało to w ten sposób że telefon automatycznie przełącza się pomiędzy urządzeniami w miarę oddalania się od ich zakresu pracy.

To jest błąd w sztuce, repeaterów nie łączy się szeregowo bo zaczną się dziać rożne cuda tak jak w twoim wypadku.

. Chciałbym by działało to w ten sposób że telefon automatycznie przełącza się pomiędzy urządzeniami w miarę oddalania się od ich zakresu pracy.
Tu też jest problem bo TP-link nie posiada trybu roaming, Zresztą wszystkie tanie rozwiązanie tego nie posiadają.

To jest jakaś szansa na prawidłowe sparowanie tego co mam? Widziałem w opcjach, że TL-WA830RE może działać jako AP (tylko nie wiem czy na zasadzie że łapie wifi z głównego i tworzy wirtualne AP do którego bym sparował TL-WA850RE ( ważniejszy dla mnie jest zasięg na końcowym i pierwszym urządzeniu)

AP jako taki musi być podłączony kablowo do głównego routera (źródła internetu). Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie transmiterów PLC i do tego jakieś punkty dostępowe.
Łącząc się z WA850RE dostajesz jakąś adresację? Możesz pingować adres pierwszego wzmacniacza i głównego routera?
W DHCP na głównym też masz błąd bo pokrywa się z adresacją urządzeń w sieci zrób DHCP od 10.0.0.10

Kablowo odpada... Główny zmieniony tak jak zaproponowałeś. Gdy jestem w zasięgu TL-WA830RE to otrzymuje adres z puli i teraz np w telefonie mam 192.168.0.101. Nie wiem o co chodzi z tym pingowaniem. Po prostu metodą prób staram się przedłużyć istniejącą sieć.I tak najpierw kupiłem TL-WA830RE potem wymieniłem anteny standardowe (jedna patykowa 9 dbi a druga Antena panelowa CERES HV 22 dBi 2.4 Ghz - mikropaskowa co znacznie poprawiło zasięg). Dlatego dokupiłem urządzenie nr 3 by całkowicie pokryć potrzebny obszar. Nie sądziłem że będzie problem z konfiguracją. Chciałbym już uniknąć dodatkowych kosztów i jakoś to sparować by zadziałało. A jakby podłączyć nano router poprzez wifi z głównym jako most i do niego kablem podłączyć TL-WA830RE w trybie AP i wtedy do niego repeater TL-WA850RE ? I o ile dobrze myślę to stworzę nową sieć z którą będę mógł się łączyć w strefie 2 i 3? Nie miałem nigdy styczności z rozbudową sieci dopiero potrzeba mnie do tego zmusiła :slight_smile:

Czyli masz gdzieś w sieci jeszcze jeden serwer DHCP. Bramą się 10.0.0.1 i tej puli musisz postać adresację żeby mieć dostęp do internetu.

taki adres dostałem gdy na chwilę odłączyłem router główny by mieć pewność że telefon połączył się z pierwszym repeaterem. Wcześniej tego nie sprawdzałem jaki adres mam gdyż po zakupie nowej anteny to zasięg się powiększył o połowę odległości więc tym samym wiedziałem że całość działała. A teraz jak na złość telefon cały czas używa adresu głównego ( bo byłem połączony na komputerze po kablu w statystykach wifi i był brak urządzeń)

Wyłącz we wzmacniaczach Smrt IP(DHCP) i ustaw adresację na sztywno.,
Główny router 10.0.0.1
TL-WA830RE - 10.0.0.2
TL-WA850RE - 10.0.0.3
Oczywiście DHCP Setting disable na wzmacniaczach. Oczywiście nie gwarantuję sukcesu bo jeżeli się nawet połączy to będziesz miał problem ze stabilnością.

A w DHCP Client List i Address Reservation nic nie trzeba ustawiać?W założeniu adresacja ma być z głównego routera skoro w wzmacniaczach mam wszytko wyłączone?
W TL-WA830RE zmienione i net działa w nim po kablu więc jest ok;
potem ponowne parowanie urządzenia TL-WA850RE i po restarcie nie mogę wejść już na urządzenie nawet po kablu by zmienić na stały adres ip i wyłączyć dhcp. Na próbę ponownie połączyłem go z głównym i jak poprzednio zadziałało i tym razem dostał adres 10.0.0.11 więc potwierdza to iż w głównym zmieniłem na 10.0.0.10 jak poleciłeś...
Wtedy wyłączyłem w nim dhcp i restart potem chciałem zmienić ip na 10.0.0.3 i wyskoczył błąd i mam użyć inne ip. Wtedy spróbowałem edytować mac adres wzmacnianej sieci na ten z pierwszego wzmacniacza (gdyż nazwa sieci i hasło są bez zmian) - restart routera i ponowny brak możliwości wejścia na stronę konfiguracji po kablu oraz brak neta.
Statystki wifi w pierwszym wzmacniaczu pokazują, że drugi wzmacniacz stara się połączyć bo nabija pakiety wysłane i odebrane. Nawet mam dodane jego mac adres w filtracji TL-WA830RE.
Ręce opadają z tym wzmacniaczem.