1043ND v2 niestabilna praca przy słabym sygnale, gorsza od TP-LINK TL-WN822N

Witam. Zmieniłem TP-Link TL-WR340G który kupiłem w 2008r za 60zł(czyli 6-letni staruszek) na nowość wszędzie wychwalany 1043nd V2. I pojawił się problem za 2 ścianami łapie 3 kreski sygnału ale działa niestabilnie, tzn z pingu 10ms i D:20mb i U:6mb potrafi spaść do pingu 5000ms D:0,01 i U:0,01 :]] raz działa raz nie jak chce. Na pewno nie jest to wina sprzętu odbierającego sygnał, bo testowałem na kilku urządzeniach (laptop, tplin usb wifi, telefon). Zmieniałem parametry urządzenia na wszystkie możliwe ciągle to samo. Firmware mam najnowsze, testowałem również na Gargoyle, ale chyba trafiłem na wadliwy egzemplarz, bo wtedy dopiero działał niestabilnie pomimo zwiększenia się zasięgu do 5kresek. Resetowałem, zmieniałem softy, ustawienie etc. nic nie pomogło ;//// i tak po miesiący męczarni podpiołem mojego staruszka TP-Link TL-WR340G i co, i działa :]]]
Router zmieniłem ponieważ znudził mi się stary, a łącze UPC przyśpieszyło do 60Mb/s. TP-Link TL-WR340G nigdy się nie zawiesił i nigdy nie miał żadnych problemów.
Jakieś sugestie? po za oczywiście oddaniem routera do reklamacji, bo mam oczywiście taki zamiar.

Chyba pomyliłeś nazwy? WN to o nie router tylko karta sieciowa.
Na początek zrób diagnostykę sieci bezprzewodowej:

Poprawione (źle skopiowałem). Co do Inssider też się bawiłem, próbowałem zmieniać kanały ręcznie nic to nie dało. Ale ok, zaraz zrobię screen.

Pamiętaj że szybsza transmisja podatna jest bardziej na zakłócenia i wbrew pozorom potrzebuje więcej spokoju w eterze. Czekam na wyniki twoich badań.

Stary Router

Nowy Router

Mówisz o szybkości transmisji, ale akurat testy robiłem na TL-WN422G więc tylko G :]
PS. stary router 5 kresek, nowy 3 :smiley:
Zastanawia mnie co to jest za połączenie to pomarańczowe, bo jak zmieniłem w routerze na G to ono też się zmieniło na G, jak zmieniam na N to ono też się zmienia na N. Dodatkowo 1043ND jak włączam do sieci to po za moim połączeniem "k0sik" pojawia mi się też "inna sieć", jak wyłącze z prądu to to połączenie znika
PS. Już wiem co to za połączenie to pomarańczowe, to jest router podłączony do dekodera służy jako adapter wifi (nie wiem czemu go pokazuje skoro jest ustawiony jako adapter)
Kolejny edit... z racji, że przypomniało mi się, że posiadam jeszcze jeden router, którego używam jako adapter WIFI Tp-Link TL-WR702N, który kupiłem za 40zł :] postanowiłem go również przetestować. Po jego podpięciu załamałem się :smiley: Albo 1043NDv2 jest produktem udającym wyższą półkę, albo trafiłem na wadliwy model :] oto przedstawiam wam zasięg za 2 ścianami z routera za 40zł TL-WR702N podłączonym pod USB

Dodam, że router działa stabilnie. Narazie będę sobie na nim działał i przetestuję :]
A o to dowód, że nie kłamię. 3 routerki z czego jeden, który udaje wyższą półkę :[

Masa zakłóceń u ciebie. Wyłącz rozgłaszanie dodatkowej sieci na WR702N,

Albo 1043NDv2 jest produktem udającym wyższą półkę
Kto tu mówi o wyższe półce? Wszystko to routery SOHO (użytek domowy) a routery z wyższej półki kosztują powyżej 1000zł.

Jak to wyłączyć ?
Po drugie twoim tokiem myślenia, muszę kupić router za 1000zł, żeby był lepszy od tego za 40zł ? Po drugie coś co kosztuje 3x tyle to jest chyba "wyższa półka" ? Po 3 podobno Moc Wifi jest ograniczona prawnie, więc po co kupować coś za 1000zł :smiley:
Chyba się adminie nie zrozumieliśmy. Mi nie chodzi o prędkość na tym komputerze w 3 pokoju za 2 ścianami :] chodzi o to, żeby było stabilne połączenie nie rozłączało, nie zamulało, dało się normalnie odtworzyć Youtube. A niestety 1043NDv2 polecany na waszym forum nie da się normalnie korzystań ze stron WWW, podczas gdy 2 pozostałe urządzenia (jedno zasilane USB) uzyskują świetne wyniki (żadnych spowolnień, stały ping, stronki nie zamulają,stały Download 20Mb/s), więc mówienie o zakłóceniach jest co najmniej chybione. I ciągle nie wiem, czy ja trafiłem na wadliwy egzemplarz, czy ten typ tak ma :]

A niestety 1043NDv2 polecany na waszym forum nie da się normalnie korzystań ze stron WWW
Z palca sobie tego nie wyssaliśmy tylko były robione testy i porównania z innymi routerami. Egzemplarz może być wadliwy nie mamy na to wpływu.
Mi nie chodzi o prędkość na tym komputerze w 3 pokoju za 2 ścianami :] chodzi o to, żeby było stabilne połączenie nie rozłączało, nie zamulało, dało się normalnie odtworzyć Youtube.
Dałem ci odpowiedź, bardzo duże zakłócenia w eterze. Spójrz sobie na wykres inSSIDer-a i sam oceń ile masz sieci których sygnały się nakładają!
Jak to wyłączyć ?
Zaznacz w Wireless Settings [b]Disable Local Wireless Access[/b]