1043ND transmission gargoyole

Witam :slight_smile:
Chce zainstalować gargoyle a na nim postawić transmission. Znalazlem tutoriale ale wszystkie zapisuja pliki na dysk podlaczony do routera, czy jest mozliwosc czy zapisywal on pliki na dysk sieciowy? I czy na najnowszym gargoyle postawie transmission, czy tez nie dam rade tak jak usb printer, bo po prostu zniklo?

W Gargoyle nie ma GUI do Transmission. Instalacja jest tylko przez konsolę.
Z dyskiem sieciowym nie ma problemu o ile jest do niego dostęp przez Samba. Wystarczy przed uruchomieniem transmission zamontować dysk sieciowy w dowolnym katalogu i do niego pobierać pliki.

Instaluje według tego http://eko.one.pl/?p=openwrt-transmission
no i dochodzę do tego momentu

uci set transmission.@transmission[0].download_dir=/mnt/sda1/torrenty
    # uci commit transmission

i nie wiem co mam wpisać. Dysk sieciowy to MyBook Live i chce by na nim się pobierały torrenty. Przydzieliłem mu stałe ip 10.0.0.123 ale nie wiem jaką ścieżkę zrobić by na nim zapisywało

musisz zamontować dysk pod openwrt
np:

mkdir /mnt/mybook
mount -t cfis [img][img]10.0.0.123[img]katalog[img]dysku /mnt/mybook -o user=twojlogin,password=twojehaslo

Jak dysk zostanie poprawnie zamontowany to wtedy wpisz:

uci set transmission.@transmission[0].download_dir=/mnt/mybook/
uci commit transmission

Fajnie by było dopisać to jeszcze do skryptu startowego transmission żeby nie trzeba było za każdym razem montować.

mount: mounting [img]192.168.1.123\public\torrenty on /mnt/mybook failed: No such device

Zdecyduj się na jedno IP.
Czy urządzenia są w jednej sieci? tzn dysk jest za routerem WR1043ND?

zmieniłem ip na szybkości bo transsmision miał problem z 10.0.0.1, zrobiłem 192.168.1.1 i teraz moge do konsoli ip:9091 sie zalogowac

wszystko w jednej sieci

Przechodzi ping na IP dysku?

ping 192.168.1.123

Tak. Bezproblemowo go pinguje

Sorki mój błąd:

mount -t cifs \\\\192.168.1.123\\katalog\\dysku /mnt/mybook -o user=twojlogin,password=twojehaslo

Pytanie z innej beczki. Czemu instalujesz transmissiona na routerze zamiast na MyBook Live?

Na mybook live miałem postawionego, ale cały dzień walczę z zapisaniem konfiguracji. Na wszelkie możliwe sposoby chciałem i nie idzie, ani folderu pobierania, ani pobierania czasowego co jest dla mnie ważne. Więc teraz próbuje na routerze z nadzieją, że konfiguracja się zapisze :slight_smile:
nadal nie mogę zamontować kurcze, chyba coś źle katalogi wpisuje mount -t cifs [img][img]192.168.1.123[img]\public[img]torrenty /mnt/mybook -o user=admin,password=haslo

Domyślnie konfiguracja jest tworzona przy uruchomieniu transmission z pliku /etc/config/transmission
Jeśli chcesz coś zmienić przez webinterface lub jakieś gui to ustawienia się nie zapiszą.
Możesz użyć swojego pliku z ustawieniami zapisanymi na dysku zewnętrznym. przy uruchamianiu transmission z linii komend wystarczy podać ścieźkę z ustawieniami.

jest jakaś odpowiedź na to polecenie?

mount: mounting [img]192.168.1.123\Public[img]ybooklive on /mnt/mybook failed: No such device
a co do mybook live i transmission przez ipdysku i :9091 nie szlo nic ustawić, przez ssh próbowałem zmiane zapisu ale nic nie szło tak to instalowałem

http://www.highlevelbits.fr/index.php?option=com_content&view=article&id=625:transmission-mblive&catid=82:transmission&Itemid=82&lang=fr

na openwrt jest potrzebny pakiet o nazwie cifsmount:

opkg update
opkg install cifsmount kmod-fs-cifs
mount.cifs [img][img]192.168.1.123[img]\public[img]torrenty /mnt/mybook -o user=admin,password=haslo

Teraz musi zadziałać

Wszystko bylo ok, ale chciałem zobaczyć co będzie po restarcie routera, plik torrent zniknął, a na dysku pokazuje że jest 70 kb miejsca, czyli ściąga się na router. Poddaje się. Po każdym restarcie muszę robić mount.cifs [img][img]192.168.1.123[img]\public[img]torrenty /mnt/mybook -o user=admin,password=haslo ?

Tą czynność z montowaniem musisz mieć przed uruchomieniem transmission
możesz dopisać skrypt sh do katalogu /etc/init.d/

#!/bin/sh /etc/rc.common
START=80
start() {
        mkdir /mnt/mybook
        mount.cifs [img][img]192.168.1.123[img]\public[img]torrenty /mnt/mybook -o user=admin,password=haslo
}
stop() {
        umount /mnt/mybook
}
restart() {
        stop
        start
}

Zapisz go pod dowolną nazwą (np. montowanie) i ustawiając mu atrybut np 755

chmod 755 /etc/init.d/montowanie

I aktywuj do autostartu poleceniem:

/etc/init.d/montowanie enable

Sprawdź czy się uruchamia

/etc/init.d/montowanie start

Jezu jaki ja ciemny jestem. Przekopiować to tak?

Nie wiem czym edytujesz pliki ale możesz to zrobić edytorem nano lub na komputerze utworzyć plik ( najlepiej w notepad++ w formacie UNIX) i przekopiować go do folderu /etc/init.d

Jak już robiłem to przez komende i edytowałem w terminalu, ale jestem za głupi by to dodać :slight_smile:

Postaram się to jakoś opisać żebyś utworzył plik przez vi chyba najtrudniejszy edytor tekstowy ale za to dostępny w każdym linuxie.

VI ma dwa tryby. Tryb komend (domyślnie po uruchomieniu) i tryb edycji (dostępny po naciśnięciu klawisza "i")

No to zaczynamy:
uruchamiamy vi i edytujemy nowy plik:

vi /etc/init.d/montowanie

Mamy uruchomionego vi. przechodzimy do edycji pliku naciskając klawisz i.
wklejamy zawartość kodu z postu wyżej

teraz żeby plik jakoś wyglądał to usuwamy zbędne spacje klawiszem backspace.
po skończonej edycji naciskamy klawisz ESC ( przechodzimy do trybu komend)
wpisujemy komendę zapisu i wyjścia

:wq
Plik został zapisany. Nadajemy mu uprawnienia 755 i włączamy do autostartu:

chmod 755 /etc/init.d/montowanie
/etc/init.d/montowanie enable

Od teraz po reboocie powinien być automatycznie zamontowany dysk w folderze /mnt/mybook