1043ND po zapisaniu ustawień DDWRT nie działa

Witam mam pewien spory problem z routerem TP Link wr1043ND.
Był sobie na nim DDWRT (Brainslayera) i dziś po zapisaniu ustawień niespodzianka. Router przestał odpowiadać. Po włączeniu świeci się tylko dioda PWR i ewentualnie od Slotu Ethernet do którego coś podepnę. Problem polega na tym, że nie dostaje adresu od routera na żadnym z gniazd.
Próbowałem zrobić RESET 30/30/30 ale niestety też nie działa.
Jakieś pomysły ?

Dostajesz jakąś adresację z routera (ipconfig /all w cmd) i daj obrazek na forum.

Co takiego zrobileś że przestał działać i dlaczego napisałeś, że był na nim DDWRT? To co teraz jest?

Nie dostaję adresu z routera, adres nadaje mi z automatu DHCP Windowsa.
Jest na nim cały czas DDWRT, ale już nie odpowiada na nic.

No to pozostaje konsola i UART aby wgrać nowe oprogramowanie, coś jak w linku:

Musiałem kupić nowy routerek (też 1043ND v2.1) ale sprawa zostaje otwarta z reanimacją starego - może coś jeszcze z niego bęzie (cegła już jest). Dzięki za odpowiedzi.

Pomoże kabelek podłączony do płyty routera i z poziomu uboota wgranie nowego firmware.
Czy przy włączeniu do prądu mrugną wszystkie diody jeden raz?[quote="tgmaverick, post:6, topic:6519"]Musiałem kupić nowy routerek (też 1043ND v2.1)[/quote]
Poprzedni też był v2?

Mrugnie na bardzo krótko dioda SYS, ale to by było tyle.
Potem standardowa procedura mrugania diod od Ethernetu i PWR oczywiście ciągłe świecenie.

tzn jest coś takiego: jak włączysz do prądu i zaświeca się dioda PWR i po ułamku sekundy zapalają się chyba wszystkie a potem jeszcze raz zapalają sie wszystkie ethernety+WAN. Następnie świeci tylko power. po uruchomieniu dd-wrt zapala się dioda WiFi ( o ile włączone)
Tak powinno to prawidłowo wyglądać. Przy uruchamianiu odczep wszystkie kable oprócz zasilacza.
Spróbuj jeszcze uruchomić router z wciśniętym przyciskiem reset. Czy zapala się dioda QSS?

Gdyby tak to wyglądało to byłbym w domu, ale niestety nie.
Wygląda to mniej więcej tak:
Włączam do prądu:

  • świeci się PWR
  • dioda SYS mignie na ułamek sekundy
  • potem świeci się tylko PWR
  • migną diody ETHERNET (i gasną)
  • za chwilę migną diody ETHERNET i gasną
  • potem świeci już tylko PWR i nic więcej (no chyba że podepnę coś w WAN albo LAN)
    Przy wciśniętym RESET i włączeniu sekwencja się nie zmienia.

uboot żyje na szczęście więc zostaje ratunek kabelkiem. Zakup sobie Konwerter UART TTL RS232 CP2102 USB 2.0 np taki: http://allegro.pl/konwerter-uart-ttl-rs232-cp2102-usb-2-0-i4385386603.html podłącz do płytki i ratuj :slight_smile:

Tak zrobię jak tylko będę miał na to chwilkę czasu. Dzięki za pomoc :).