Zasięg Tp-Link WDR3600

Cześć!
Jestem posiadaczem Tp-Link WDR3600. Jest to dobry sprzęt testowałem OpenWrt, Gargoyle, DD-WRT lecz zasięg wifi to istna tragedia.

Zastanawiam się czy nie warto wymienić ten sprzęt na coś innego, ponieważ dokupienie anten do tego urządzenia nie wchodzi w grę(dwuzakresowe).
Jeśli miałbym wymienić ten sprzęt to kupiłbym coś do około 200, 250 zł.
Co polecacie. Zauważyłem, że wiele pozytywnych opinii mają urządzenia Asus.
Innym wyjściem jest inwestowanie w repeatery. Dom jest dość duży, stropy zbrojone.
Myślę czy nie wymienić tego urządzenia. Na USB mi nie zależy bo w niedalekiej przyszłości będę inwestować w RaspPI2 lub Odroid C2.
Za podpowiedzi, sugestie i pomysły z góry dziękuję.
Daniel

Jednym urządzeniem na 100% nie załatwisz zasięgu w dużym domu, problemem jest prawo które ogranicza moc takich domowych routerów do 100mW w paśmie 2,4GHz i 200mW w paśmie 5GHz

pomyślał bym o transmiterach PLC

To wiadomo, że jedno urządzenie nie ogarnie. Ale obecne urządzenie ma tragiczny zasięg 1 czy 2 ściany i problem.

Czego ty od nas oczekujesz że zmienimy zasięg routera? Wrzuciłem ci w poradniku kilka rozwiązań to wszystko co mogę zrobić.

Dzięki za pomoc. Co polecalibyście tak do 200, 250zł.
Wymagania:
-dobry zasięg,
-uciągnie OpenWRT, Gragoyle...
Nie potrzebuje USB, 5Ghz

nie gragoyle tylko gargoyle - alternatywny soft nie znosi literówek (a już szczególnie gdy chcesz coś konfigurować z konsoli!)
proponuję taki styl poszukiwania:
1)
http://dl.eko.one.pl/gargoyle-pl/chaos_calmer/
przeglądając katalogi zorientujesz się w modelach, na które jest gargoyle (są one zakodowane w nazwach plików)
2) jak już sobie upatrzysz jakieś modele, to używając google sprawdź sposób w jaki się flashuje dany router (są i takie, których bez rozebrania sprzętu tego nie zrobisz)
3) podpowiadam - zwykle modele z antenami wewnętrznymi nie grzeszą dobrym zasięgiem
4) przy zakupie KONIECZNIE sprawdzaj wersję sprzętową urządzenia (pod tym samym modelem występują często urządzenia różne sprzętowo o czym informuje HW ver.)
5) jeśli na dany model występuje gargoyle, to na 100% jest też openwrt (ta reguła nie działa w odwrotną stronę)
6) jeśli nie potrzebujesz 5GHz to nieźle się sprawdza "stary dobry" TL-WR1043
jeśli ma być tanio to może TL-WR842 ?
jest też sporo routerów innych producentów, które spełniają twoje wymagania, ale może niekoniecznie wypada mi o nich pisać na forum poświęconemu TP-Linkowi
jakkolwiek jeśli myślisz o alternatywnym sofcie to ja bym się kierował jednak popularnością danego modelu choćby w tych statystykach
http://dl.eko.one.pl/stat.html
niemal idealnie oddają co jest na polskim runku i działa pod gargoyle lub openwrt - aby nie kupowac przestarzałego sprzętu spójrz przede wszystkim na "Modele routerów działające na ostatniej wersji Gargoyle 1.9.x