Wydzielenie przepustowości - które urządzenie?

Witam wszystkich
Od lat korzystam głównie z urządzeń TP-LINK i tak przy różnych okazjach zgromadziłem TP-Link TL-MR3420 v2, TL-WR543G i WA901N v2. Teraz przyszedł czas na poszerzenie rodziny TP, gdyż wynajmuję latem pokoje dla gości i chciałbym im wydzielić przepustowość łącza. Youtube i torrenty to zmora, jedna osoba potrafi zjeść neo 20mb i tu się pojawia problem. Dom ma dwa piętra, parter i I piętro są prywatne, II piętro jest na wynajem.
Sytuacja wygląda tak:

  • na parterze jest Funbox
  • na I piętrze jest TL-WR543G jako AP Router podłączony skrętką do Funboxa, daje sieć z odrębnym SSID
  • na II piętrze jest WA901N v2 jako Universal Repeater powielający TL-WR543G
    W którymś momencie muszę wprowadzić dodatkowe urządzenie z dobrym QOS, by wysiudać torrenty/youtube albo ograniczyć szybkość transferu do poszczególnych urządzeń lub ostatecznie całej podsieci. Najlepiej gdyby był to TP-link :slight_smile:

Fajnie gdyby to urządzonko połączyć na I piętrze kablem do TL-WR543G i dopiero ono tworzyłoby nową sieć a poczciwy 543G wzmacniałby nasz prywatny internet.

Macie jakieś sugestie? Pozdrawiam :slight_smile:

Każdy nowy router TP-linka posiada Bandwitch Control -

Jeśli tak to świetnie. Tylko który router będzie działał na tyle stabilnie, by kilkanaście urządzeń go nie zawieszało i miał jak najwięcej możliwości konfiguracji? Sąsiad ma jakiś router Linksys i strasznie mu się zawiesza, wolałbym nie osiwieć przez coś takiego :slight_smile:
TL-WR941ND da radę czy może jest coś lepszego?

Osobiście polecam WR1043NDv2