Wybór modemu ORANGE LTE oraz jego bezprzewodowe połączenie z TL-WR1043ND

Witam, proszę o pomoc przy wyborze modemu LTE od Orange w grę wchodzą "Orange Airbox2", "ZTE MF283+", "Alcatel ONE TOUCH Home H850" po dokonaniu zakupu chciałbym użyć mojego TL-WR1043ND do bezprzewodowego rozesłania sygnału Wi-Fi po domu jednorodzinnym. Skłaniam się ku temu pierwszemu ze względu na możliwość przenoszenia czy istnieje możliwość połączenia tego modemu na stałe w domu ? Dodam że z sieci będzie korzystało kilku domowników: 1 komputer stacjonarny po kablu, reszta Wi-Fi. Czy mogę prosić o pomoc w wybraniu modemu oraz właściwym skonfigurowaniu go tak aby działał jak wyżej opisałem ??? Z góry dziękuję za pomoc :slight_smile:

Na tym forum pomagamy w wyborze sprzętu TP-Link. Korzystając z okazji mogę polecić sprawdzony przetestowany modem 4G LTE M7350.

Na oryginalnym oprogramowaniu router WR1043ND nie wspiera modemów USB 3G/4G

Ja z tych 3 skłaniał bym się ku Alcatel ONE TOUCH Home H850 lub ZTE MF283+.
Te routery mają wbudowane WiFi oraz 2 lub 4 porty LAN.
Zastanawia mnie tylko po co chcesz używać dodatkowo WR1043ND do WiFI? Będzie on dodatkowo nadawał w innym pokoju/piętrze?

Testowałem ostatnio router alcatela i byłem miło zaskoczony. Wolę jego niż ZTE.
Minusem jest to, że ma tylko dwa porty LAN.
Bardzo przejrzystem menu i czytelne. Polecam.
ps. Router ze stałym zewnętrznym adresem IP dla firm.
Link do opisu:
http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=3081107&highlight=
Nie m sensu powielać opisu !

Ruter TL-WR1043ND ma znajdować się na piętrze i rozsyłać Wi-fi na pozostałą część domu. Czy ktoś może podpowiedzieć mi jak to podłączyć krok po kroku za pomocą sieci bezprzewodowej z tym "Alcatelem ONE TOUCH Home H850". Czytałem, że muszę zainstalować Gargoyle na TL-WR1043ND aby było to możliwe ? :wink:

Instalacja:


Konfiguracja: