WR841N v5 i MR3420 v2 + Gargoyle, praca jako range extender

Witam,
jestem szczęśliwym posiadaczem routera WDR3600 /gargoyle/ +internet LTE z Play.
czy jest możliwe użycie wymienionych w temacie routerów, które mam na stanie, tj WR841N v5 i MR3420 v2, w trybie wzmacniacz sygnału?
zainstalowałem na nich Gargoyle, ale nie potrafiłem skonfigurować, żeby działało razem z WDR3600..
Tak mi się kiedyś w oczy na forum rzuciło, że z Gargoyle "każdy router to potrafi"
Chyba, że mój problem można załatwić konfigurując ten zestaw inaczej: chcę mieć jedną sieć z jednym zakresem numeracyjnym IP, a sieć wifi ma nadawać w całym domu jako jedno SSID na tym samym kanale (tak żeby przechodząc z parteru na strych nie zrywało połączenia), a w zasięgu routerów dodatkowych (na kablu) są dekodery nc+
z góry dziękuję za pomoc.

Tej konfiguracji próbowałeś?

wszystko ładnie pięknie.... ale DL z 18-20Mbit/s w trybie range extender moooocno spadł...
w tej chwili mam podpięte do mojego routera WDR3600 dodatkowe 2szt. WA830RE i nie udaje mi się w zasięgu wzmacniaczy sygnału wyjść poza 5-6Mbit/s. Na wzmacniaczach sygnału Gargoyle. pingi - kilkanaście ms, siła sygnału minimum 80%.
czy tak ma być?

czy ktoś mi podpowie.... czy tak ma być?

Jak to masz wszystko spięte? Wrzuć jakiś schemat bo jesteśmy wzrokowcami a twój opis jest mało czytelny. Każdy wzmacniacz wpływa negatywnie na szybkość sieci ponieważ jednym radiem musi odebrać a potem nadać sygnał co wprowadza opóźnienia.