WR841N - problem z DHCP

Witam, posiadam router TL-WR841N zakupiony w sierpniu. Moim dostawcą internetu jest TVK-NET. Połączenie kablowe w bloku. Mój problem polega na tym, że gdy podłączam router do komputera to nie ma internetu. Dodam, że miesiąc temu wszystko działało bez zarzutów i miałem wifi w mieszkaniu ale coś się zrobiło. Przy instalacji przez płytkę pisze "Proszę się upewnić, czy serwer DHCP routera jest aktywny". Po wpisaniu domyślnego ip routera w przeglądarkę nawet nie ładuje strony do konfigurowania ( całkowity brak internetu i żółty trójkąt w prawym dolnym rogu ). Router podłączam prawidłowo. Chciałbym uzyskać efekt wi-fi w mieszkaniu ze zmiennym ip. Bardzo proszę o pomoc :-\

Router podłączony do komputera przez jeden z 4 portów LAN?

Kabel główny podłączony pod niebieskie wejście, dodatkowy kabel w zestawie do żółtego wejścia i do komputera. Podłączone prawidłowo.

Reset routera do ustawień fabrycznych (guzik na obudowie trzymaj ponad 10s) i ponowna konfiguracja przez adres IP w przeglądarce:

Pokaż nam zakładkę Status w chwili podłączenia do internetu.

Kolego bierz pod uwagę że nie widzimy tego co skonfigurowałeś!?

Instalacja przez płytkę przebiegła pomyślnie lecz internetu nadal brak.

Wpisując jakikolwiek adres strony w przeglądarce coś się pojawia (jakaś informacja)?

Pisze, że wykryto nowe urządzenie podłączone do firmy i zadzwonić w celu rejestracji

Czyli musisz użyć funkcji clone mac w routerze wpisując adres fizyczny który zarejestrowany jest u dostawcy internetu. Ten na którym masz dostęp do internetu.

Chodzi o to aby przepisać adres MAC dostawcy internetu tam na gdzie się konfiguruje router?

Adres fizyczny (MAC) który jest zarejestrowany w bazie danych dostawcy a co za tym idzie uwierzytelnia twój dostęp do internetu. Czy to jest ten który podałeś to nie wiem bo i skąd.

Internet działa, wyszukuje sieć ale nie chce się połączyć przez urządzenie mobilne. :-\

z tych 2 screenshotów widać, że nie sklonowałeś MAC-adresu
aby zrobić to z automatu musisz mieć podpięty (zapewne przewodowo) do routera ten komuter którego karta sieciowa jest zgłoszona u operatora i z niego konfigurować router
SS z emulatora etap 1

etap 2

  • oczywiście "save" i restart routera z odpowiedniego menu
    jeśli konfigurację robisz z innego komputera, to musisz ręcznie wpisać MAC-adres, który zna operator
    (zapewne chodzi o 00-1F-D0-40-45-54)

Jest sklonowany.

na twoich poprzednich SS nie był, no i jaka teraz jest sytuacja?

a OK przeoczyłem ten fragment

jeśli chodzi o android, to niektóre urządzenia niepoprawnie obsługują przypisane serwera DNS z DHCP (tj mają na stałe wpisane DNSy google…) i jeśli to ten przypadek to może być ciężko
ale pisałeś wcześniej, że poprzednio (przed rekonfiguracją) wszystko działało
natomiast możliwe, że poprzednio miałeś po prostu… inne hasło do wifi - "zapomnij" sieć i wyszukaj ją ponownie wpisując to hasło do WiFi, które ustawiłeś teraz podczas konfiguracji

Internet jest ale nie łączy z telefonem.
Tak, kiedyś wszystko działało bez zarzutów. Problem wystąpił jak w listopadzie próbowałem zmienić IP to bawiłem się komendami flushdns, renew ... Wtedy rozłączyło mi internet i od tamtej pory nie moge się połączyć do telefonu.

Hasło wpisuje dobre, nie pomaga.

diagnostyka z telefonu będzie trochę trudniejsza - muszę poszukać jakieś narzędzia, które warto zainstalować na telefonie gdy będziesz miał w nim internet (jeśli możesz ściągnąć przez GSM/3G to będzie OK)
linki podrzucę wkrótce, aaa zakładam, że to android
na dobry początek (pokazuje i tak więcej niż można wygrzebać w prosty sposób z ustawień)


androidowy ping

"wash&go"' zastępujący większość narzędzi

żadna z komend które opisujesz nie jest szczególnie groźna :smiley:
PS widzisz z poziomu routera, że telefon jest podłączony do wifi?

Tak, świeci się dioda wifi. Najlepszym rozwiązaniem będzie jak poczekam do poniedziałku, wtedy biuro jest otwarte od poniedziałku do piątku bo z tego co wiem co 2 godziny jest jakieś przeładowanie systemu. Może to coś pomoże.