WR740N nie wczytuje dwóch stron na smartfonie

Serwus wszystkim
Ostatnio borykam się z problemami, które stwarza mi TP Link WR740N v4. Mam go może lekko ponad rok. Nie było z nim żadnych problemów. Ostatnio mam wrażenie, że najpierw opadła lekko siła sygnału (głubie sygnał w drugim pokoju - wcześniej niedoświadczalne), ale nie to jest moim denerwującym problemem. Po wrażeniu spadku siły sygnału zaczęły się problemy, że jak wpisze się google.pl to wyskakuje "strona niedostępna" zarówno na smartfonie jak i PC. Po refreshu strona się ładuje. Zaktulizowałem ruter do najnowszej wersji i na razie tego jakbym nie doświadczał, choć mało korzystam z PC i nie jestem tego pewien w 100%. Natomiast teraz nie mogę poradzić sobie z dziwnym problemem. Otóż nie działają mi na smartfonie takie strony jak chomikuj i imageshack. Na PC wszystko działa bardzo dobrze. Odpalam Wi-Fi w telefonie, wpisuje imageshack i wywala "strona niedostępna". Próbowałem coś zmieniać w opcjach, firmware i nic. Siedze przed PC, strona chomikuj na PC odpalona, a na telefonie nie działa. Kilka dni temu wszystko działało. Sprawdzałem inne przeglądarki i nic. W diagnostyce w TP linku strony te wysyłają odpowiedzi, co prawda ping jest od 100 (chomikuj) do 200 (imageshack), ale pokazuje 0% utraty danych. Tym bardziej dziwne... Jedna z przeglądarek pokazuje przy " serwer nie odpowiada":

Error Code
-6
Site URL
http://www.imageshack.com/
Network Info
Wi-Fi Status : Enabled
Default Gateway : Not Set
Access Point Name : Not Set
Use Gateway : Not Set
DNS Resolution Info
IP addresses resolved : Not Set
Number of IP addresses resolved : 0

Wie ktoś o co chodzi temu ruterowi?

Odpaliłem na chwile dane komórkowe i strona chomikuj zadziałała. Wyłączyłem i włączyłem Wi-Fi, działało przy 1 wejściu, refresh i błąd.

Dopisz DNS-y do DHCP Settings:

Dopisywałem i bez rezultatu. Nie wiem, czy wszystkiego już nie próbowałem. Resety, ustawienia fabryczne i nic. Na PC się ładuje na telefonie nie...Kilka dni temu było podobnie i się naprawiło na 1 dzień. Nie mam pojęcia o co chodzi.

Zrobiłeś reboot router po zmianie konfiguracji? Spróbuj z nową nazwą sieci (SSID) możliwe że telefon pamięta jakieś stare ustawienia.

Usuń wszystko w telefonie dotyczące teraźniejszej sieci i jeszcze raz ustaw.

Robiłem to. Problem chyba rozwiązany. Na starszym telefonie z Wi-Fi te strony działają. Na nowszym smartfonie nie chcą. Ostatnio zmieniałem na nim soft, więc może tu coś jest nie tak. Dziwne tylko, że po transmisji danych działa...Program chomikuj na androida po Wi-Fi działa. Problem po adresie.

Jak temat rozwiązany to zamykaj.