WR702N i LIVEBOX 2.0

Witam:) kupilem wczoraj Tp-linki TL-WR702N . Potrzebuje podłączyc porzez nie multirooma nc+. ale dla mnie istnieje wielki poblem. Gdy chce podlaczyc 2 TP-linki do liveboxa, a do tplinkow podpiac dekodery poprzez system client. Niestey nie moge skonfigurowac TPLINKA Z LIVEBOXEM. Siedzę nad tym caly dzien i nic. Najprawdopodobniej livebox zmienia adres mac a ja nie potrafie tego zrobić. pomoze ktos? jestem kompletnie nieobeznany w tym :frowning:
Modyfikuj wiadomość

Na Liveboxie wyłącz filtrację adresów MAC Zakładka -Zaawansowane-Wifi -ustawienia automatycznego powiązania

Jakie adresy IP mają te TP linki ? Wrzuć jakieś screnny z konfiguracji będzie nam łatwiej pomóc .

flirtacja wylaczona. podlaczam tplinka na tej zasadzie i nic http://www.tp-link.com.pl/article/?faqid=395.
ip tplinka 192.168.1.254
ip liveboxa 192.168.1.1

Spróbuj na chwilę wyłączyć szyfrowanie w Liveboxie i wtedy się połącz.

szyfrowanie mam wylączone. dodam ze raz mi sie udalo polaczyc ale nie na dlugo wylaczylem wtedy DHCP w liveboxie. Wtedy mialem internet nomalnie w laptopie poprzez tplinka, lecz gdy podlaczylem do dekodera wszystko siadlo. Pozniej nie moglem podlaczyc swojego laptopa przez wifi do liveboxa i musialem znow wlączyć DHCP .

Skonfiguruj to tak jak to robiłeś. Ustaw w komputerze w karcie sieciowej IP na automatycznie. I na tym kompuetzre podłączonym do TP-Linka uruchom cmd i wpisz ipconfig /all

A ip tplinka moze byc 192.168.0.254? bo ja przy kazdej konfiguracji zmieniam na client poprzez ta instrukcje http://www.tp-link.com.pl/article/?faqid=395 i nastepnie zmieniam IP na 192.168.1.254 ? jest to konieczne bo tak przeczytalem ze IP tplinka music byc w puli Liveboxa.

Zalecana jest taka konfiguracja. Wtedy będąc podłączony do sieci możesz wejść na jego stronę konfiguracyjną. DHCP na TPlinku na disable.

wpisalem ipconfig/all i mi wyskoczylo takie cos
jak wpisalem ping 192.168.1.1 -t to wyskakiwaly wiersze i pisalo z 5mbs nieraz 30 mbs

W tym okienku właściwa treść jest troszkę wyżej. Jeśli możesz to przewiń je trochę tak aby adresy IP były widoczne.

Bede w domu za 2 godzinki wszystko wrzuce co potrzebne. Mam nadzieje ze mi pomozesz :slight_smile:

Dolaczam ipconfig wgl nie wiem o co w tym chodzi :frowning:

Rozumiem ze komputer był w tym czasie podłączony do TPlinka a nie liveboxa?
Zrób jeszcze w tym cmd:
ping 192.168.1.1
ping 8.8.8.8
ping onet.pl

ping 192.168.1.1 pokazuje request time outed
ping 8.8.8.8 to samo
ping onet.pl pokazuje Ping request could not find onet.pl . Nie moze go znalesc.:frowning:
co ciekawe na tplinku podczas diagnostyki wykazuje mi tak jak na obrazku

czy z poziomu tplinka możesz pingować
192.168.18 ( komputer)
8.8.8.8 ?

czyli mam wpisac w diagnosyku w tplinku adres 192.168.18? i 8.8.8.8???

tak
192.168.1.18
8.8.8.8

nie pinguje. pisze request timed out.

z tplinkiem łączysz się po 192.168.1.1 czy 192.168.1.254 ?

192.168.1.254
192.168.1.1 z liveboxem

podłącz komputer do liveboxa i na nim spróbuj ping 192.168.1.254
bo coś tu nie pasuje.