WR543G + Most (wr740n)

Witam, mam w router tp-link WR543G w pokoju 1, a w pokoju 2 potrzebuje podłączenie kablowe (ciągnięcie kabli nie wchodzi w gre). Chciałem użyć Wr740n jako mostu w trybie WDS i chcę się upewnić czy wszystko będzie działać i niczego nie pomyliłem :D.

Tego nie mogę zapewnić na 100% bo to dwa różne procesory i urządzenia o różnych szybkościach radia

Na pewno będzie działać gdy wgrasz na WR740N Gargoyle i skonfigurujesz przekaźnik -

Dzięki, mam nadzieje że nie będzie trzeba instalować innego oprogramowania.

Jeszcze jedno pytanie: czy jak zamienię wr740n drugim routerem wr543g to uda mi się to jakoś połączyć ?

Jak już wspomniał Admin najlepsza alternatywa to wgranie do 740 Gargoyle i ustawienie jako przekaźnik lub Client.

Też n=bym tak zrobił -

Jednak wybór padł na 740n, wszytko działa bez alternatywnego oprogramowania, ale jest jeden problem: albo ja coś robie źle albo nie da się wejść na router - ustawiłem brame domyślną w 740n na 192.168.0.250 i po wpisaniu tego na komputerze podpiętym do 740n kablem nic się nie dzieje, na komputerze połączonym przez wifi to samo. Raz się połączyłem przez telefon po wifi, ale później już się nie dało :-.

Pewnie urządzenia są w różnych podsieciach.
Przykład ustawienia:
WR543g - adres IP 192.168.1.1
WR740N - adres IP 192.168.1.250
O ile WR543g jest głównym routerem to bramą internetową w sieci jest adres 192.168.1.1