WR-743ND jako repeater, problem z DHCP?

Cześć.
Kupiłem TP-Linka WR-743ND z zamiarem wykorzystania go jako repeater WiFi.
AP, który posiadam to Linksys WRT-54gl z Tomato.

Niestety, konfiguracja którą chciałem osiągnąć nie działa mi. Aktualnie moja konfiguracja wygląda następująco:

  1. Konfiguracja Linksysa:
    Na interfejsie WAN adres publiczny
    Adres w LAN: 192.168.1.1
    Maska 255.255.255.0
    Serwer DHCP z pulą: 192.168.1.100-192.168.1.254
    Wireless Mode: AP
    Tryb: b/g
    Kanał na stałe: 9
    WPA/WPA2 - PSK, AES

  2. Konfiguracja TP-Linka:
    Operation Mode: Universal Repeater
    Wireless Name of Root AP i MAC Address: zgodne z Linksysem, pobrane przez 'Survey'
    Serwer DHCP wyłączony
    W ustawieniach Network-> Lan -> StaticIP: 192.168.1.200
    Swoją drogą ustawiałem też DHCP zamiast Static, ale bez zmian.

Z tego co widać, to TP-Link łączy się z Linksysem, ping z TP-linka do np. 8.8.8.8 działa, ale urządzenia podłączone do tp-linka po kablu nie dostają adresu z DHCP. Po ustawieniu statycznego IP + bramy np w urządzeniach podpiętych do tp-linka Internet działa. Telefon z androidem, który próbuje połączyć się przez WiFi wyświetla "Uzyskiwanie adresu IP" i na tym się kończy. Wygląda więc, że jest problem z DHCP. Czy mogę prosić o wskazówki jak skonfigurować tp-linka, żeby działało już wszystko?:slight_smile: Z góry dziękuję

Sprawdzałeś na samym TP-linku? Masz wersję v1 czy v2 tego TP-linka?

V2 TP-Linka
Co masz na myśli pytając czy sprawdzałem na samym TP-Linku? Ping sprawdzałem z WebGUI TP-Linka (tools czy jakoś tak)

Właśnie o to mi chodziło z jakiego poziomu sprawdzałeś tego ping-a. Wydać że TP-link nie dogaduje się z twoim linksys-em. Repeater to bardzo kapryśny tryb więc osobiście zainstalował bym Gargoyle i skonfigurował most bezprzewodowy/przekaźnik -

Dzięki,
Jeszcze głupie pytanie - ten Gargoyle ma być na TP-Linku czy na linksysie?

Oczywiście że na TP-linku.

Zainstalowałem, skonfigurowałem i działa! Dzięki za pomoc.

Zamknij temat jeżeli wątek rozwiązany. W razie problemów zapraszamy ponownie na nasze forum.