WDS między dwoma TP-Linkami

Robiłem wg. tej instrukcji http://www.wi-fiplanet.com/tutorials/article.php/3628576 oczywiście konfigurując drugi router i ustawiajać Wireless mode jako WDS STATION.
Z tymże, że nie bardzo wiem czy taką funkcję posiada TD-8968.
Nie wiem czy usługa działa jako klient lub serwer, bo na TD-8968 na bank mogę ustawić aby połączyć się z jakąś siecią poprzez WDS, ale nie wiem czy trzeba przestawić mu tryb działania, czy wystarczy, że będzie działał jako AP, by móc zestawić WDS innym routerem.

Jak już to próbował bym na oryginalnym oprogramowaniu konfiguracji WDS. WDS Station to tryb stworzony jednak przez dd-wrt

Moge też sprobować ustawić WDS AP.
Więc rozumiem, że w TPLinkach, z pierwszym routerem, nie trzeba nic zmieniać, by drugi mógł z nim zestawić WDS ?

Tak dokładnie.

Moge też sprobować ustawić WDS AP.
Po to jest właśnie ten tryb WDS-owy w dd-wrt aby stworzyć połączenie bridge-owe WDS AP <->WDS Station ale na routerach z dd-wrt. W twojej konfiguracji sprzętowej raczej nie zadziała.

Czyli rozumiem, że nie da się stworzyć połączenia WDS z urządzeniem z DD-WRT ?

Musisz mięć dwa urządzenia z dd-wrt (WDSAP <-> WDS Station) wtedy nie będzie problemów.

Ok. Udało mi się zestawić połączenie WDS na oryginalnym Firmware.
Działa to co najmniej dziwnie. Gorzej na pewno niż Client Bridge (Routed) w DDWRT.
Wszystko w teorii działa, ale zasięg się pogorszył, a urządzenia mają problem z działaniem (zasięg zerowy, prędkość żadna).
W DD-WRT miałem możliwość sprawdzenia jaka prędkość transmisji jest między urządzeniami.

Wyłącz automaty w konfiguracji urządzeń, szerokość kanału na 20MHz, spróbuj na sztywno ustawić 802.11g -

Mam WR740n z dd wrt, nie wgrywałem tego systemu, ale ma firmware: v24-sp2 (03/25/13) std,
Chciałem zrobic z tp linka repeater, czyli pobierać sygnał wifi i wysyłać na tym samym urządzeniu dalej również przez wifi.
Znalazłem przydatny film jak to zrobić


ale w moim sofcie jest tylko WDS Station i WDS AP.
Przy ustawieniu WSD Station wygląda wszystko tak jak na filmie ale po połączeniu z TP linkiem przez wifi nie ma neta.
O co chodzi z brakiem repeater i zastosowaniu WDS?

Może warto zmienić na GargoylePL tam repeater jest dostępny.

Ale czemu twórcy dd wrt usunęli funkcję bridge?
czy da się zastąpić ją tym WDS?

Niewiem czy WDS w różnych firmware się połączą. Najlepiej jest to zrobić na oryginalnych oprogramowaniach.

Ale zastanawia mnie czemu nie ma repeater, WISP, skoro jest to otwarte oprogramowanie to chyba powinno być jak najbardziej użyteczne

Wszystko działa na ustawieniu client bridge routed.
Teraz mam urządzenia
router netia w standardzie g
dd wrt WR740n
i drugi dd wrt WR740n
oba dd wrt są ustawione w tym trybie i przez wifi przekazują sobie sygnał wifi czyli
netia do ddwrt1
ddwrt1 do ddwrt2
Łącze sie z ddwrt2 przez wifi i nie ma zadnego spadku transferu, transfer mam prawie taki sam jak na kablu zaraz z routera netia
czemu nie obcina nic skoro urządzenia muszą nadawać i odbierac sygnał?
Dodam że urządzenia nie stoją obok siebie, mają zasięg ok. 50%

Znaczący spadek można zaobserwować w trybie wzmacniacza. Tu ograniczeniem jest tylko predkość działania internejsów radiowych.

W trybie wzmacniacza chodzi o to że łącząc się od 3 ddwrt dostaję adres z routera netii i wtedy jest spadek szybkości?

Nie znam twojej topoligii sieci więc się nie wypowiem. Mówię ogólnie o trybie pracy repeater.

Pytanie dotyczy konfiguracji z mojego postu wyżej.
Tak jak było mam router Netia AN 1004g, do niego idzie pierwszy WR740n z ddwrt przez wifi i dalej przekazuje do drugiego WR740n z ddwrt też po wifi.
adresy
192.168.1.254 Netia Asmax
192.168.69.1 pierwszy WR740n z ddwrt w trybie client bridge routed
192.168.70.1 drugi WR740n z ddwrt w trybie client bridge routed
moge logować się do panelu wszystkich urządzeń gdy jestem podłączony po kablu lub wifi do obu WR740n, ale gdy jestem podłączony do Netia Asmax to nie pogę podłączyć się do panelu z tym dwóch Wr740n. Czy coś można na to poradzić?

Ustawić adresację z jednej podsieci.

dzięki, działa :slight_smile: