Wdr4900 i Media Server

Witam,
Zwracam się z prośbą o pomoc przy konfiguracji Media Server na wdr4900.
Niestety urządzenia pracujące w sieci domowej nie widzą udostępnionych plików. Próbowałem z usb stickiem 16gb w fat 32 jak i z HD przenośnym w ntfs. Efekt ten sam. Plików nie widzą tv, smartfon czy wmp. Z jakiegoś powodu ruter blokuje dostęp z zewnetrznych urzadzen. Próby robiłem na obu dostępnych fw.
Będę wdzięczny za pomoc.
Pzdr

Zapoznaj się z tym poradnikiem

Dzięki.
Zrobiłem dokładnie tak jak jest w poradniku. Wcześniej miałem pożyczony wdr4300 i wszystko śmigało. Przy tych samych ustawieniach i napędach wdr4900 nie chce współpracowac. Wyglada to taj jakby coś blokowało dostęp do zasobów.

W routerze masz widoczność udostępnionych plików? Na komputerze jaki masz system operacyjny ?

W ruterze widze strukture dysku, wskazując katalog do udostępnienia.
W komputerze mam Viste. Telefon na Androidzie.

Taki prosty zabieg powiem zrestartuj prądowo router .

Ok. Jak będę w domu spróbuję. Dam znać później. Dzięki za pomoc.

Czasami po konfiguracji taki prosty zabieg pomaga czyli restart prądowy .

Niestety nie ma różnicy. Pod PC widac server, ale nie widać plików udostępnionych. Pod androidem jest informacja o błędzie logowania. Wygląda jak by coś blokowało dostęp. =(

Robiłem to na Archerze i działa bez problemów -


Co jeszcze mogę dodać to z telewizorami bywa różnie ze względu że każdy producent ma swój protokół i nie ma unifikacji (jednolitości) w tym galimatiasie.

Nie wiem jak. Nie wiem dlaczego. Zaczęło działać =). Trochę mnie martwi, że ruszyło bez wyraźnej mojej interwencji. Jednak działa i to jest najważniejsze. Bardzo dziękuję za pomoc i zaangażowanie. Dzięki

Czyli problem rozwiązany . Zamykam temat. Pozdrawiam