WDR4300 jako repeater/bridge

Witam,
ostatnio zakupiłem router WDR4300 i mam problem z konfiguracją tego urządzenia w trybie repeater/bridge.
Aktualnie mam wgrany najnowszy Gargoyle i ustawione wszystko jak należy (tak mi się wydaje). Wszystkie urządzenia podpięta pod porty LAN jak i bezprzewodowe otrzymuję IP z głównego routera i mają dostęp do Internetu. Problem w tym że urządzenia bezprzewodowe jakby nie widziały tych połączonych po kablu. Na przykład jeśli połączę laptop po kablu to bez problemu wchodzę na swój NAS a jak ten sam laptop połączę po WIFI to już nie mogę.
Może ktoś ma jakiś pomysł?
Pozdrawiam.

WDR4300 działa w trybie przekaźnika?

Właśnie się zorientowałem że nie w tym dziale umieściłem post więc proszę o przeniesienie do Alternatywnego oprogramowania.
Moje konfiguracja sieci to Neostrada podłączona do Linksys WAG54G2 na którym ustawiona jest siec bezprzewodowa. Na WDR4300 wgrałem Gargoyle, wyłączałem DHCP i ustawiłem w trybie Most bezprzewodowy/przekaźnik ustawiałem IP z tego samego zakresu co Linksys. Przy skanowaniu znalazł moja istniejąca sieć bezprzewodową więc ustawiłem wszystko tak jak w tym poradniku:

Nie wiem czy ma to sens ale Internet mi działa przez WDR4300 tylko problem jest z tym co pisałem wcześniej.

Jeśli to nie ma prawa zadziałać to proszę podpowiedzieć mi jaki router ADSL kupić żeby go połączyć z tym WDR4300 po WDS.

Dzięki.

Do których routerów są podłączone urządzenia?
szukałeś opcji wireless klient isolation

Zadziałać powinno jednak jak byś kupował to najlepiej kupować sprzęt jednej firmy. np TD-W8970

Wszystkie urządzenia są podłączone do WDR4300.
Sprawdziłem opcję klient isolation, ale nie mam tej opcji. Poddaje się z tym.
Ale pożyczyłem od kumpla modem/router TP LINK TD-W8961ND, który ma opcje WDS, na moim WDR4300 wróciłem do oryginalnego softu, ale niestety nie mogę ich ze sobą spiąć.
Czytałem gdzieś, że chipsety muszą być takie same żeby to działało na oryginalnym softwarze. Czy to prawda i jeśli tak to, jaki modem ADSL z TP Linka będzie kompatybilny z WDR4300.

WDR na oryginalnym sofcie ma tylko serwer WDS ( tak jak i TD-W8961ND)
Żeby to połączyć zmień na WDR na gargoyle i ustaw go w tryb Most bezprzewodowy/ przekaźnik i w opcjach włącz WDS)

A mógłbyś mi to bardziej łopatologicznie wyjaśnić bo mi nie wychodzi.
Moja konfiguracja wygląda tak:
TD-W8961ND - IP:192.168.1.1, włączona opcja WDS, z tym że tam trzeba wybrać metodę szyfrowania i hasło do WDSa.
WDR4300 z Gargoyle - IP:192.168.1.250 z poza DHCP, ustawiony w trybie Most bezprzewodowy/przekaźnik i z włączonym WDS. Przeskanowałem i dodał sieć z TD-W8961ND ale nie działa. Nie przydziela nawet IP urządzeniom podłączonym po kablu do WDR4300.
Próbowałem z wyłączonymi zabezpieczeniami na WiFi ale nie pomaga.