Ustawienie routera na stałe IP

Witam.
Wykupiłem w Multimedia stałe ip i chciałbym skonfigurować router tp link. Dodam, że połączenie jest poprzez login i hasło czyli PPoE.
W której zakładce się to konfiguruje. Czy muszę podać konkretny model routera? czy procedura jest taka sama dla wszystkich routerów tego producenta - to 1 moje pytanie.
Jaki router wybrać firmy tp link aby ustawić rejestrator BCS.
Pozdrawiam Zbyszek

Mówisz o "kablówce" czy linia telefoniczna ADSL?

Wszystko zależy od łącza internetowego:

Oczywiście ADSL.

Stałe IP powinno być przypisane do konta w bazie danych która automatycznie przekazuje informacje do routera sieciowego u dostawcy. Tak więc w twoim przypadku nic nie powinno się zmienić w konfiguracji routera. Wpisujesz login i hasło plus konfiguracja przekierowania portów dla BCS-a.

Czytałem opis konfiguracji wcześniej tego BCS który opisałeś pod tym linkiem.
W tym momencie posiadam ten router: TD-W8961ND. Czy ten router nadaje się do rejestratora ?
Jeśli tak to jak go skonfigurować bo mnie się to nie udało.
Wydaje mi się, że w konfiguracji routera nie ma zakładki: Forwarding->Virtual Servers i nie można ustawić przekierowania portów.
Jeśli router się nie nadaje to czy ten będzie dobry?: TD-W8970

Pewnie że się nadaje - Advanced Setup->NAT i konfiguracja Virtual Serwer dla danego adres IP o portów

Dziękuję bardzo za wszelkie wskazówki. Tak wyjaśnionej sprawy i tak szybko nigdy nie miałem. Jesteś wielki - jeszcze raz bardzo dziękuję.

Wykonaj konfigurację i daj znać czy działa. Od tego jest forum internetowe aby sobie pomagać w rozwiązywaniu problemów.

Jestem jeszcze w pracy a konfigurację będę przeprowadzał dopiero koło godziny 17-18. Oczywiście dam znać czy wszystko działa tak jak należy.

Ok. Udało się skonfigurować router razem rejestratorem. Oczywiście pomijam sprawę internetu, że jest on 2/0.375. Problemem jest przeglądarka, bo działa tylko pod IE. Pod systemem 7 i vistą jest ok pod 8 już nie działa. Po kilku zalogowaniach z zewnętrznego internetu strona przestała działać. Wygląda tak jak by się coś zablokowało (IE) i pojawia się komunikat w lewym dolnym rogu przeglądarki żółty trójkąt:
błąd na stronie: Szczegóły błędu na stronie sieci Web
Agent użytkownika: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 8.0; Windows NT 6.1; WOW64; Trident/4.0; SLCC2; .NET CLR 2.0.50727; .NET CLR 3.5.30729; .NET CLR 3.0.30729; Media Center PC 6.0; .NET4.0C; .NET4.0E; Creative AutoUpdate v1.10.10)
Sygnatura czasowa: Thu, 23 Jan 2014 22:43:06 UTC
Wiadomość: 'style' jest pusty lub nie jest obiektem
Wiersz: 1835
Znak: 3
Kod: 0
Identyfikator URI: http://xxx.xxx.xxx.xxx/

Używaj aplikacji PSS do BCS-a. Z IE bywa różnie w zależności od wersji. Spróbuj wyczyścić przeglądarkę (historia, cookies).

W tej chwili jestem po za firmą i chyba aplikacja PSS nie będzie działać lub ja jej nie umiem ustawić. Wersja PSS v4.06
Więc próbuje pod IE z domowego kompa przez zew. adres IP nadany przez operatora
Mam jeszcze pytanie: czy wszystkie urządzenia podpięte do routera muszą mieć przypisane stałe IP. Drukarka jest sieciowa i jest auto oraz laptop też auto. Natomiast komp stacjonarny i rejestrator ma przypisane IP.

Jakie porty przekierowałeś na routerze?

Ważne aby urządzenia ze stałym adresem IP nie gererowały jakiś konfliktów w sieci. Dobrze jest ustawić wszystko w DHCP z rezerwacją adresów IP po mac-u (adres fizyczny).

Rozumiem. Czyli wszystkim urządzeniom muszę przypisać IP.
Tak jak podałeś w linku port 80 all, port 37777 tcp, port 37778 udp

Takie porty masz także skonfigurowane na rejestratorze?

To jest najlepsze rozwiązanie. DHCP na routerze plus przypisanie adresacji na podstawie adresów fizycznych.

Tak. To są porty defaultowe które były ustawione w rejestratorze. Ja je sprawdziłem i dodałem do ustawień routera.

Więc nie powinno być problemu z działaniem PSS w takim wypadku.

Jak na razie przestało działać. Coś mi się wydaje, że router jest mało stablilny i zmieniają się na nim ustawienia. Dochodzi jeszcze upload jaki mam na necie i wynosi on tylko 0,375Mb. Będę dziś wieczorkiem coś z tym działał.
W jakim celu są porty: port 37777 tcp, port 37778 udp, jeśli jeden z nich jest dźwiękiem to można go wyłączyć bo moje kamery tego nie posiadają.

Router oraz synchronizacja z rejestratorem działa bardzo dobrze, wszystkie 8 kamer. Mimo słabego internetu działa. Trzeba przypisać do wszystkich urządzeń podłączonych do routera stałe IP.
Na windzie 8 oraz 7 przez web service nie działa. Oczywiście trzeba zainstalować program PSS i odpowiednio skonfigurować a nie będzie żadnych problemów. Temat uważam za zamknięty.