TPL-Link WD1043 - konfiguracja WDS

Cześć wszystkim! Jestem tu nowy,a w tak szczegółowych rzeczach jak konfiguracja routerów i w ogóle sieci kompletnie zielony, dlatego chciałem napisać o pomoc. Być może gdzieś po części wątek się powtórzy, za to przepraszam, ale nie znalazłem dotąd odpowiedzi na to pytanie.
Rzecz polega na tym, że chce ustawić mojego wd1043 jako ekspander zasięgu domowej wifi. Router stoi pietro wyżej a wd1043 pierto niżej. Po szybkim skonfigurowaniu wds'a jak w instrukcji na stronie producenta, przez zdaje się 2 godziny działało znakomicie. Po tych dwóch godzinach do teraz cały czas nie ma dostępu do Internetu, choć do sieci udało się podłączyć.
Pytanie teraz jak powinno się ustawić wd1043, co zmienić, żeby ten dostęp do Internetu był ? A możę coś na samym laptopie, który ma dstać Internet od wd1043 zmienić ? Będę wdzięczny za pomoc, może uda się to w końcu rozpracować. Pozdrawiam!

Co stoi po drugiej stronie? Tryb WDS jest bardzo kapryśny kiedy ma słaby sygnał nie mówiąc o problemach z innymi markami routerów.

Po drugiej stornie jest 8level wrt-300 smart

No to możesz mieć problemy ze stabilnością jeżeli to nie TP-linka.
Polecam załadowanie Gargoyle na TP-linka i konfiguracja jako przekaźnik

Instalacja:

Konfiguracja:

Ważny jest poziom sygnału i potencjalne zakłócenia.

Rozumiem. Dziekuje za pomoc. Sprawdzę to i dam znać jak poszło. Jest możliwość zamiany jeszcze 8levela na innego tp-linka. Wszystko sprawdzę już pewnie jutro, wiec pewnie pod koniec jutrzejszego dnia napiszę jak to wszystko wypadlo.

Czekamy na twoją informację w temacie!?