Tp-link WR740N

Witam, jestem nowym użytkownikiem routera Tp-link. Przez pierwsze pare tygodni router działał doskonale, ale dzisiaj patrze i nie ma internetu. Jest napisane sieć 26 i brak dostępu do internetu. Ale jeśli podłączam internet bez routera pisze sieć 5 i jest internet. Próbowałem konfigurować router na stronie, ale tylko pisze, że Port Wan jest niepodłączony.Proszę o pomoc i pozdrawiam.

Od jakiego dostawcy masz internet, masz jakiś modem czy bezpośrednio do routera idzie sygnał? Pokaż po podłaczeniu kabla do portu WAN zakładkę Status.

Internet od dostawcy lokalnego, nie wiem jaka to firma podłączony kablem rj45, mam takie coś

. Oto status:

Kabel z gniazdka masz w porcie WAN?

Tak ten kabel od internetu siedzi w tym porcie wan i dlatego sie dziwie, że wyskakuje komunikat o braku kabla ...

Czy pali się kontrolka od portu WAN na routerze?
Spróbuj podłączyć komputer pod port WAN w routerze i sprawdź czy kontrolka z portu WAN się zapali.

Nie pali sie. Czy to znaczy,że ten port nie działa?

Port jest uszkodzony. W tym routerze można jeszcze zmienić dowolny port LAN w WAN, ale tylko w nieoficjalnym oprogramowaniu np. gargoyle.

Opłaca sie z tym bawić? Mógłbyś wysłać link do jakiegoś poradnika z zamiana tych portów?? Jak zainstalować te oprogramowanie właśnie znalazłem na tym forum i chyba nie jest to jakieś trudne.

To jest ta sama metoda dla 740n.

Nie za bardzo wiem co teraz mam zmienić :frowning: Proszę o pomoc

Próbowałeś zresetować router do ustawień fabrycznych?

Zmień na takie coś:

config interface 'loopback'
        option ifname 'lo'
        option proto 'static'
        option ipaddr '127.0.0.1'
        option netmask '255.0.0.0'
config interface 'lan'
        option ifname 'eth0.1'
        option type 'bridge'
        option proto 'static'
        option netmask '255.255.255.0'
        option dns '192.168.1.1'
        option ipaddr '192.168.1.1'
config interface 'wan'
        option proto 'dhcp'
        option ifname 'eth0.2'
config switch_vlan
        option device 'eth0'
        option vlan '1'
        option ports '0t 2 3 4'
config switch_vlan
        option device 'eth0'
        option vlan '2'
        option ports '0t 1'

Po każdorazowej zapisanej konfiguracji przez GUI gargoyle te ustawienia mogą być kasowane i wprowadzane domyślne.

OK zmieniłem i wszystko działa. Dzięki wielkie za pomoc :smiley:

Witam,
A u mnie niestety nie zadziałało :frowning:
Tak wygląda teraz u mnie config

Internet z Dialogu stąd ppoe, nazwa i hasło.
Gdyby ktoś miał jakiś pomysł to proszę o pomoc.
Router po burzy - uwalony port WAN, stąd próba zamiany portów.

W option interface 'lan'
popraw linię:

option ifname 'eth0'

na:

option ifname 'eth0.1'

zapisz plik i zrestartuj router

Niestety nie działa. A jeszcze jedno - zapomniałem o tym napisać wczoraj - po wgraniu Gargoyle nie mogę się połączyć z routerem przez kabel - tylko po WiFi - zaznaczam że na oryginalnym firmware mogłem łączyć się z routerem po kablu na każdym z portów LAN - pewnie tu leży pies pogrzebany. Wgrałem Gargoyle w tej wersji: gargoyle-1.6.1.4-ar71xx-tl-wr740n-v4-squashfs-factory.bin a potem jeszcze: gargoyle-1.6.1.4-ar71xx-tl-wr740n-v4-squashfs-sysupgrade.bin - coś namieszałem ?