Tp link wr702n / Netia Spot2

Próbuję skonfigurować w trybie "klient" tego TP Linka pod Multiroom nc+. Po wybraniu "survay" nie widać mojej sieci WiFi z Netii. Na innych urządzeniach oczywiście sieć jest widoczna. Jak temu zaradzić?

Jaki kanał masz ustawiony wifi na Netia spocie ?

Jaka jest siła sygnału z ns-a

Kanał automatyczny. Sieć widoczna jest zarówno w dwóch laptopach jak i dwóch telefonach które były w tym samym miejscu co TP Link. Ba! Na telefonie łapię sygnał będąc na zewnątrz pod swoim balkonem 3 piętra wyżej. Tak więc sygnał jest raczej silny i pewny. Poza tym Netia Spot jest w drugim pokoju i dzieli tylko ściana i segment.
ns? Mogę prosić jaśniej? Czy chodziło Ci o Netia Spota? Z programu Inssider jakieś 50-55...

Zastosowałeś taką metodę konfiguracji? NS-y mają problem z przekazywaniem adresacji DHCP przez klienta/repeater.

Korzystałem z tej strony pomocy JEDNAK w ustawieniach Netia Spota klikając w "usługi" NIE MAM czegoś takiego jak "dystrybucja adresów IP" Wszystko inne jest. Może to wina posiadania Netia Spot2 a strona dotyczy Netia Spot ???
Fajnie by było jakbyście mi pomogli skonfigurować to wszystko bo już jestem zdesperowany przewiercić ścianę i połączyć dekodery kablem Ethernet.

Tu nie ma problemu, DHCP na NS-ie i na TP-linku może być włączone równocześnie z adresem bramy 192.168.1.254

To co w takim razie mam zrobić ? Nie mogę nic zmienić dokładnie według pomocy bo nie mam tej "dystrybucji adresów IP".

Na NS-ie nic nie zmieniaj, włącz tylko DHCP (enable) na TP-linku z bramą, adresem NS-a.

Jutro się tym zajmę. Dziś już za późno. Prosiłbym Cię tylko o szczegółowe instrukcje jak to dokładnie zrobić.

Wszystko jest w poradniku który wrzuciłem.

Zrobiłem wszystko według zamieszczonej instrukcji bardzo dokładnie i niestety po wciśnięciu przycisku "survay" nadal nie widać mojej sieci z Netia Spota. Czynność wykonałem dwa razy za każdym dokładnie. Zastanawia mnie tylko jeden z kroków zamieszczonych na screenie. Po wciśnięciu Save powinien nastąpić restart TP-Linka jednak tak nie jest. Można kliknąć na przycisk Save jednak w sumie nic to nie daje chociaż przez sekundę kręci się kółko w przeglądarce czyli niby "przyjmuje do wiadomości" komendę. Może tu właśnie tkwi problem. Niżej wyraźnie napisane jest "po ponownym uruchomieniu..." jednak to nie następuje jak pisałem.
Zaznaczam że wszystko z instrukcji wykonałem poprawnie tak jak zamieszczone to jest na screenach. Niektóre rzeczy były już ustawione niektóre zaś musiałem oczywiście wpisać lub zmienić. Przede wszystkim DHCP było już na enable jakby co.

Widoczność sieci z NS-a w zakładce Survey to podstawa aby nawiązać połączenie.
Wysłane przez aplikację Tapatalk z telefonu.

Wiem ale właśnie nie widzę jej mimo wykonania wszystkiego z instrukcji. Netia Spot jest w pokoju obok więc problemem na pewno nie jest zasięg. Czy problemem może być wyłączone WPS w Netia Spocie czy nie ma to znaczenia? Tak sobie teraz pomyślałem że kiedyś to wyłączyłem...

Jaki kanał dla sieci bezprzewodowej masz ustawiony na NS-ie?
Wysłane przez aplikację Tapatalk z telefonu.

Mam ustawione na "automatyczny" teraz program Inssider pokazuje "5".

Ustaw mu jakiś kanał ręcznie. np 5.

Coś drgnęło. Po ręcznym wpisaniu adresu MAC Netia Spota sieć jest widoczna po wciśnięciu Survay tylko TP Link figuruje na liście sieci WiFi jako sieć ukryta. Aby zalogować się do niej należy podać nazwę SSID oraz hasło. Teraz to zgłupiałem bo nie wiem o jakie dane prosi. Nazwę z Netia Spota czy dane z TP Linka? Kombinowałem na różne sposoby ale bez rezultatu.

Jak masz skonfigurowaną sieć bezprzewodową na NS-ie ?
Wysłane przez aplikację Tapatalk z telefonu.

Nazwę sieci oraz hasło z ns-a.