TP-Link WR1043ND v1 gubi połączenie po kablu i WIFI

Cześć, od dwóch dni mam problem z moim WR1043ND. Otóż co jakiś krótki czas gubi internet i po kablu i po wifi. Muszę go zrestartować prądowo i internet wraca. Soft najnowszy. Dzieje się do od 2 dni. Nigdy wcześniej nic się z nim nie działo. Nawet rano do resetowałem całkiem do ustawień fabrycznych ale dalej to samo. Czy czas rozglądać się za nowym routerem?

a jeśli nic nie zrobisz, to się nie "odwiesza"?

jeśli faktycznie problemem jest sprzęt, to najbardziej podejrzane są kondensatory elektrolityczne
popatrz tam - koszt naprawy to kilka zł (+ ewentualnie piwo dla jakiegoś znajomego mającego lutownicę i umiejętności, jeśli Ty nie dasz rady)

A sam dostęp do internetu bez TP-linka jest stabilny?

Tak.

Co znaczy gubi? Coś się dzieje z diodami dziwnego w tym czasie? Następuje rozłączenie i ponownie połączenie?

Zrób taki test na stabilność połączenie:

Na ruterze diody świecą się normalnie. W win7 żółty trójkącik na ikonce od połączenia sieciowego, w telefonie wifi jest ale brak internetu.

Dopisz też do DHCP Settings jakieś DNS-y, najlepiej te od twojego dostawcy. Zrób ten test z poradnika.

Upłynął limit czasu żądania. Wgrałem jeszcze raz oprogramowanie ale nic nie pomogło.

Nie bardzo rozumiem twoją wypowiedź!? Bierz pod uwagę że nie widzę twojego ekranu komputera.

Ping jest tylko dla 192.168.1.1 - dalej co bym nie robił - upłynął limit czasu żadania (wp.pl, 8.8.8.8) - dopiero wyłączenie z prądu pomaga.

Czyli cały czas działa ping 192.168.1.1 a reszta "umiera"?
Jak masz dostarczony ten internet do mieszkania?

Tak - ping tylko 192.168.1.1. Internet mam przez jakiś modem Cisco (dostawca Multimedia). Wgrałem DD-WRT - testuje.

Masz problem w połączeniu WAN <-> Modem dostawcy. Niestety za szybko skaczesz z kwiatka na kwiatek aby coś stwierdzić na 100%.

DD-WRT wgrane - jak na razie działa. Zauważyłem, że strony bardzo szybko się wczytują, ruter muszę uruchomić trzymając przycisk QSS, co jakiś czas mignie dioda WLAN. Czy wszystko jest ok?

Niestety nie jestem specjalistą od DD-WRT ale router powinien startować po podaniu napięcia bez przyciskania jakiegokolwiek przycisku chyba że chodzi ci o dostęp bezprzewodowy.

Ikonka WLAN miga tylko, gdy jakieś urządzenie korzysta z Wi-Fi. Jak na razie wszystko działa o niebo lepiej, szkoda, że wcześniej nie wgrałem DD-WRT. Dziękuję za pomoc. Na wszelki wypadek, proszę jeszcze nie zamykać tematu.

Czekamy na sprawozdanie z działania routera na DD-WRT.

Radość była krótka. Zauważyłem, że na na modemie (ten od dostawcy internetu - Multimedia) na chwilę przed brakiem internetu gasną diody LINK i ONLINE - chwilę nieregularnie pomrugają po czym święcą się normalnie - wtedy już muszę restartować router.

Czyli moja diagnoza się potwierdza. Problem na linii WAN TP-Linka <-> Modem dostawcy. Jesteś 100% pewny że modem jest sprawny? Testowałeś dłuższą chwilę połączenie modem <-> komputer?