TP-Link WR1042ND "gubi sieć"

Witam.
Generalnie mój problem wygląda tak - mam router TP-Link WR1042ND. Nigdy go jakoś nie konfigurowałem specjalnie, tylko podstawowe rzeczy (nie znam się i nie chciałem nabroić) i hulał, było spoko. Jakieś pół roku temu zaczął gubić sieć (i po LAN i wirless) i pomagał tylko reset (ale nie przez strone bo nie mogła się wczytać) poprzez wyjęcie kabla. Wgrałem wtedy nowy firmware i było spoko na jakieś 4-5 msc i teraz znowu pojawia się problem mimo, że nic nie grzebałem. Czasem chodzi 24h i dopiero gubi sieć, czasem po 15 min od włączenia. Totalnie nie wiem jak temu zaradzić a stało się to z dnia na dzień (po raz kolejny). Jak coś mam swój modem od dostawcy internetu który na pewno działa, z modemu mam wpięty ethernet w router TP-Link i z TP-Linka leci LAN w mojego pieca.
Pozdrawiam
@edit:
Komputer mam tylko jeden w domu, głównie router tylko do urządzeń mobilnych.

Po fakcie jak to nazwałeś "gubienia sieci" masz dostęp do konfiguracji samego routera? Identyczne i równoległe objawy masz na przewodzie i na wifi?

Z modemu dostawcy podpięty kabel masz do portu WAN czy LAN TP_Linka? Pokaż jakieś zdjęcia z ustawień.

gdy zgubi sieć czasem zachowuje się tak jakby miał internet (nie ma żadnych komunikatów) natomiast nic się nie wczytuje włącznie ze stroną ip routera, zdarza się też tak, że po prostu nie ma neta, szuka sam sieci etc etc. Identycznie i równoległe objawy są na kablu (piec) i na wifi (telefon/tablet).
kabel z modemu od dostawcy idzie w miejsce z podpisem 'internet'(niebieski) a z LAN'a 1 slota(żółty) idzie kabel który wpinam w PC. tak jak na załączonym obrazku

co do ustawień, jakieś 2h temu zresetowałem router do ustawień fabrycznych i przez te 2h ani razu nie zgubił sieci. ustawiłem tylko hasło WPA2-PSK. reszty nie ruszałem

Właśnie o tym chciałem napisać abyś zrobił reset do ustawień fabrycznych i wszystko skonfigurował od zera.
Modem dostawcy daje na WAN-a publiczne IP?

Po 1. jak mogę sprawdzić jakie daje IP modem dostawcy?
po 2. co jeszcze powinienem skonfigurować poza ewentualnymi portami, hasłami, dostępem mac adresów do routera? zupełnie zielony jestem pod względem konfiguracji modemów :confused:

status TP-linka

Podstawa to zabezpieczenie sieci bezprzewodowej i konfiguracja WAN-a jeżeli jest takowa potrzebna, reszta według uznania.

Jeśli to nie wszystko co powinienem wrzucić proszę o dalsze poinstruowanie mnie

Poprawiłem dodanie obrazka do forum - proszę się zapoznać z działem Regulamin forum - Administrator

Podłączając jakikolwiek sprzęt do modemu (bez tp-linka) masz dostęp do internetu?

To znaczy? Od modemu dostawcy prosto do PC? Tak, wtedy nie mam żadnych pingów, wszystko jest stabilne i sprawne.

No to możesz jeszcze spróbować konfiguracji TP-link jako AP -

Jeśli znowu przestanie działać po tym resecie spróbuję zrobić z routera AP, jeśli nadal będzie to samo się działo odezwę się. Na razie dzięki za pomoc i dobrej nocki

Nie ma problemu, jak się zawiesi sprawdź jeszcze ping 192.168.0.1 do routera czy się odzywa.