TP Link WD8951ND - urządzenia mobile nie mogą sie połączyć z siecią wifi

Witajcie,
Mam router tp link wd8951 - i generalnie wszystko jest ok na laptopie (cały czas połączony z siecią domową).
Problem pojawia się z urządzeniami mobilnymi (na androidzie ale także na iphonach) - sieć domowa jest widoczna urządzenia mają status "połączony" zasięg idealny jednak internetu nie ma........Dopiero gdy kilka razy włączę/wyłączę wifi w urządzeniu (telefonie) to za "X" razem zaskoczy i wszystko jest OK.Niemniej jednak jest to problem BAARDZO irytujący. Wyobraźcie sobie że wchodzę do domu chcę coś szybko sprawdzić w necie i żeby to zrobić muszę kilka razy włączyć / wyłączyć wifi w telefonie.Problem jest na 100% po stronie routera bo z telefonami + tabletami różnych marek dzieje się to samo.Mam w domu monitoring i korzystam z serwisu DYNDNS - nie wiem czy to może mieć jakiś związek z problemem.
Aaa i jeszcze jedno - raczej jestem laikiem wiec jeśli podeślecie odpowiedzi - to proszę o łopatologię :slight_smile:
Z góry dziękuję za pomoc.

Wrzuć screena z zakładki DHCP settings . Jakiego rodzaju zabezpieczenia sieci wifi używasz ? Firmware na TP linku masz zaktualizowane do najnowszej wersji producenta ?

Urządzenia mobilne są wrażliwe na to na jakim kanale WIFI nadaje router . Pozmieniaj ustawienia kanału zmień jego szerokość z 40 na 20 mhz i zobacz czy si3 coś poprawi

wojtek2803
mam oprogramowanie - 5.0.0 Build 120903 Rel.22477 (przy próbie wejścia na nakładkę Firmware wyskakuje błąd BŁĄD: NIEUDANA AKTUALIZACJA )
DHCP settings - sorry nie mogę znaleźć takiej zakładki....
Zabezpieczenie - nie wiem czy o to chodzi WPA-PSK/WPA2-PSK

wlodarek1
Pozmieniaj ustawienia kanału - sorry nie wiem gdzie to zrobić...
Panowie - przepraszam ale naprawdę jestem laikiem
Liczę na wyrozumiałość :slight_smile:

Daj screen z zakladki Interface - LAN i Interface - Wireless.
Możesz jeszcze dać screen z Status - Device info.
Co do aktualizacji firmware to podłącz komputer do routera kablem, pobierz plik firmware do Twojego modelu routera i zgodnej wersji sprzętowej. wypakuj z pobranego archiwum plik firmware i podaj go routerowi na stronie konfiguracyjnej.

Zaczął bym o aktualizacji http://www.tp-link.com.pl/resources/software/TD-W8951ND_V5_141114.zip
Potem konfiguracja dostępu do internetu i zgodnie z poradnikiem zabezpieczamy router i dopisujemy DNS-y -

mam nadzieje że o to chodziło....

próbowałem zaktualizowac - rozpakowłem soft z linka powyżej,podłączyłem kablem - wskazałem ścieżkę i mam komunikat
BŁĄD: NIEUDANA AKTUALIZACJA Wczytywany plik został odrzucony przez router.

Wcześniej nie robiłeś jakiś aktualizacji? Spróbuj na innej przeglądarce.