Tp link wa5210g i netia spot

Witam.
zakupiłem wa5210g w celu zwiększenia zasięgu wifi z netia spot (wysłane sygnału do drugiego budynku) jednak jestem cienki w sieciowych tematach i niestety nie potrafię skonfigurować połączenia tj. jako tryb ap tp link widzi sieć netii ale nie może się połączyć. jeżeli ktoś ma chęć pomóc będę bardzo wdzięczny. dzięki

O jaką dokładnie funkcjonalność ci chodzi na TP-Linka? Ma odbierać sygnał z NS-a i przekazywać dalej kablowo? Co masz w Operation Mode a potem w zakładce Wireless?

chodzi o to o ile jest taka możliwość aby tplink połączył się bezprzewodowo ( odebrał) sygnał wifi z ns i rozsiał go na większą odległość ok 20m do drugiego domu .

Słaby pomysł aby to zrobić w taki sposób tym bardziej że NS masz problemy z przekazywaniem adresacji DHCP przez klienta.
Moja propozycja WA5210g jako odbiornik (AP Clienr Router) umieszczony na zewnątrz budynku a w środku jakiś router bezprzewodowy podłączony kablowo do WA5210g.

czyli jak rozumiem trzeba zrobić odwrotnie z drugiego budynku zciągnąć sygnał z ns i rozsiać ruterem. dzięki pozdrawiam.

Sam NS ma raczej słabe pokrycie bo anteny są wewnętrz urządzenia. Wszystko zależy od odległości.
Najlepiej i najstabilniej zrobić most bezprzewodowy -